Facebook istasyon Teknopark’ta

3 hafta önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Facebook, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), ICC, Habitat Derneği, Çanakkale Teknopark ve Çanakkale Ticaret Borsası iş birliğiyle kurulacak olan Facebook İstasyon Çanakkale Bölgesel Topluluk Merkezi Protokolü imzalandı.

Çanakkale’de gerçekleşen protokol imza töreniyle, geçtiğimiz yıl Eylül ayında Facebook, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) ve Habitat Derneği’nin (Habitat) ilkini İstanbul’da faaliyete geçirdikleri “Facebook İstasyon” Bölgesel Topluluk Merkezlerinden birinin Çanakkale’de açılması için hazırlıklara başlandı.

İstanbul’daki Facebook İstasyon’dan sonra Samsun, Denizli, Kırklareli, Adana, Mersin, Van, Trabzon, Bursa, Ankara ve İzmir’de protokolleri imzalanan ve Facebook’un Türkiye’deki en büyük yatırımlarından biri olarak görülen topluluk merkezlerinin sonuncusu olan Çanakkale İstasyon, Türkiye’deki insanları, toplulukları ve işletmeleri bir araya getirmeye ve ülke ekonomisinin dijitalleşmesine odaklanan bir dizi eğitime, programa ve atölye çalışmasına ev sahipliği yapacak.

Çanakkale Teknopark ‘ta gerçekleştirilen protokol imza törenine, Vali İlhami Aktaş, Çanakkale Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sedat Murat, Çanakkale Teknopark Genel Müdürü Dr. Erkan Bil, Habitat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Hazır, bölgedeki bazı oda ve borsa başkanları ile toplantıya online katılım sağlayan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay ve Facebook Türkiye Kamu Politikaları Departmanı Başkanı Çağatay Pekyörür katıldı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü ve Çanakkale Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sedat Murat da konuşmasında “Göreve geldiğimiz günden beri şehrimizin ve üniversitemizin Ar-Ge ve İnovasyon altyapısının geliştirilmesi için büyük bir özveriyle çalışıyoruz. Üniversitemizde akademik kalitenin yükseltilmesi için her türlü imkânı seferber ettiğimiz gibi aynı zamanda girişimcilik ve ticarileşme aşamasında da Çanakkale Teknopark olarak hızla büyüyoruz” dedi.

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş konuşmasında Çanakkale’miz ülkemizin vizyon projeleriyle anılan bir şehir haline geldi. Başta 1915 Çanakkale Köprüsü olmak üzere Ezine Gıda İhtisas OSB gibi, Çanakkale Teknopark gibi büyük projeler hızla devam ediyor. Teknoparkımız hızla gelişerek şehrimizin ve bölgemizin Ar-Ge ve İnovasyon Merkezi haline geldi dedi.

Haber Merkezi


Bu haber 12/11/2020, Perşembe günü yayınlandı, 106 defa görüntülendi
*