97 yıldır gururla

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Cumhuriyetimizin ilan edilişinin üzerinden 97 yıl geçti. Türkiye Cumhuriyeti bugün Cumhuriyet’in 97. yaş gününü kutluyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla, dün saat 13.00’te Cumhuriyet Meydanı’nda, Çanakkale protokolü ve vatandaşların katılımları ile tören düzenlendi. Çanakkale, pandemi koşullarında Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Geçtiğimiz yıllara göre bu sene koronavirüs gölgesinde kutlanan bayramda, gurur ve coşku vatandaşların yüzlerinden okundu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla, dün saat 13.00’te, Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi. Sosyal mesafe kurallarına göre düzenlenen törene, Vali İlhami Aktaş, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mehmet Cem Okyay, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, kent protokolü, il başkanları, il müdürleri, daire amirleri, siyasi partilerin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Valilik, Boğaz Komutanlığı ve Çanakkale Belediyesi’nin çelenkleri Atatürk büstüne sunuldu. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile son buldu. Geçtiğimiz yıllara göre koronavirüs gölgesinde gerçekleşen törende coşku ve gurur vatandaşların yüzlerinden okundu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 28/10/2020, Çarşamba günü yayınlandı, 326 defa görüntülendi
*