“Değerlerimizi koruyacağız”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un, Peygamber Hz. Muhammed’i hedef alan karikatürleri savunması ve İslam karşıtı açıklamaları, Memur Sen tarafından protesto edildi. Farklı illerde okunan basın açıklamalarına Çanakkale’de dahil oldu. Çanakkale İl Temsilcisi Suat Özen tarafından okunan açıklamada, “Biz insanız, elbette inancımızı ve değerlerimizi koruyacağız” ifadeleri kullanıldı.

Memur Sen, tarafından farklı illerde dün Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron aleyhinde basın açıklamaları okundu. Cumhuriyet Meydanı’nda, dün saat 12.30’da bir araya gelen Memur Senliler, adına basın açıklamasını İl Temsilcisi Suat Özen okudu.

“Avrupa’da cinnet hali yaşanıyor”

Okunan açıklamada, “Aslında Macron, bir görüntü. Avrupa’da birçok ülkede bir cinnet hali yaşanıyor. Yabancı düşmanlığı, ırkçılık ve İslamofobi, o meşhur Avrupa aklını esir almış, çoğulculuk söylemlerinin sırçası dökülmüş ve nihayet aşırı sağ siyasetin ürettiği politikalar siyaseti belirler hale gelmiştir.

“Macron’u korku çemberi sarmış durumda”

Hemen belirtelim ki; insanlığın inançlarını hedef almak özgürlük değil, küstahlıktır.

Avrupa’daki kimi siyasetçilerde olduğu gibi Macron da kirli siyasetine malzeme aramaktadır.Son birkaç aydır, ısrarla İslam ve Müslümanlar üzerinden güç devşirmeye çalışan, deyim yerindeyse, aklını yitirmiş küresel emperyalist odaklara yardakçılık yapan Macron’u korku çemberi sımsıkı sarmış durumda…

“Biz insanız, dünyada birlikte yaşıyoruz”

İnancımız, farklı olabilir. Fikirlerimiz karşıt görünebilir. Ama çok temel bir ortaklığımız var; biz insanız ve dünyada birlikte yaşıyoruz. Hiç kimse, hiç kimsenin dinine, hükümlerine ve kutsallarına hakaret etme, onları yok etme hakkına sahip değildir ve olamayacaktır” ifadelerinde bulunuldu.

Tunahan Ünsal

 

 

 

 


Bu haber 27/10/2020, Salı günü yayınlandı, 291 defa görüntülendi
*