OTO GÜNDEM

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

S 400

Tahmin edeceğiniz gibi S400 Gündemdeki silah s400 değil. Bu s400 seçilmiş seçilmemiş  hükümetin hemen hemen her  yetkiliye  verilen kıskanç Almanların ürettiği kendilerinin binmeye kıyamadıkları aklı az gelişmiş ve aklı gelişmekte olan ülkelere wooow dedirten paralara ister al ister alma hisi ile sattıkları bir otomobil. Otomobil 340 beygir düz sıra 6 silindirli 1200 devirde 700 Nm tork üreten 24 valfli bir motora sahip. 9 ileri otomatik vitese sahip olan S400 100 km hıza 6,8 saniyede çıkabiliyor 76 litrelik dizel yakıt ile yaklaşık 1187 km yol alabiliyor.

Yeni ön konsol; yeni mimarisi, modern tasarımı ve ergonomik yapısıyla öne çıkıyor. Yüksek düzeyde sürüş ve gürültü konforunun yanı sıra çok çeşitli ENERGIZING konfor programları ile S-Serisi yolcularına huzurlu ve konforlu bir yolculuk sunuyor. Ayrıca filtreleme performansı daha da arttırılan ENERGIZING AIR CONTROL ile yolcular, yolculuk boyunca daha da zinde kalıyor.

Baş üstü kontrol ünitesine entegre kameralar ve öğrenme algoritmaları sayesinde MBUX İç Mekan Yardımcısı yolcuların çok sayıda kumanda talebini algılıyor. Sistem, yolcunun başının yönünü, el hareketlerini ve vücut dilini yorumluyor ve ilgili araç işlevleriyle tepki veriyor. MBUX İç Mekan Yardımcısı sadece kullanım kolaylığı sunmakla kalmıyor, aynı zamanda güvenlik açısından da destek sunuyor. MBUX İç Mekan Yardımcısı bir kamera üzerinden ön yolcu koltuğundaki çocuk oto koltuğunu algılayarak hareket öncesinde ekranda çocuk oto koltuğu için emniyet kemeri uyarısında bulunuyor.

Arka aks yönlendirme sistemi ile daha kullanışlı ve dinamik yürüyen aksam sistemleri
Yenilikçi yürüyen aksam sistemleri, yeni S-Serisi’nde etkileyici bir sürüş deneyimi sağlıyor. 10 dereceye kadar dönüş açısına sahip arka aks yönlendirme (İsteğe bağlı donanım) sistemi şehirdeki manevra kabiliyetini kompakt bir otomobil seviyesine çıkartıyor. Örneğin, uzun dingil mesafesine sahip dört tekerlekten çekişli S-Serisi’nin dönüş çapı, arka aks yönlendirmesiyle 1,9 metre azalarak 10,9 metreye düşüyor.

Koltuklardaki masaj fonksiyonu sayesinde bürokrat çok daha relaks olacağı için diğer anladığım özellikler hikaye olur. Parası mı ne kadar 3.205.000 tl anahtar teslimi. T.C pazarlık yapmıştır diye umuyor kafayı takmamanızı diliyorum.

EYYYYYY KOVALAKUS

 ŞİMDİ OFİSİNİ PLANLIYALIM … AL Sana Lamborghini

Garajınız bir Lamborghini’niz olsun ya da olmasın, bu sıra dışı masa ünlü İtalyan lüks otomobil üreticisine olan saygı ve sevginizi göstermenin en eşsiz yollarından biri olabilir.

Design Epicentrum tarafından tasarlanan ve RETRO tarafından üretilen masa, Lamborghini Murcielaga LP670-4 SV’nin ön bölümünün bire bir kopyası. Farklı renk seçenekleriyle satışa sunulan Lamborghini masanın fiyatı 7,800 dolar. Sana dokunmaz .Bir kovalakus için paranın hiç önemi yoktur

Diktatör ve Falcı

Memleketin birinde bir diktatör falcıya gider. Falcı konsantre olarak gözlerini yumar ve konuşur;
─ Sizi büyük bir caddeden üzeri açık bir araba ile geçerken ,halkın yaptığı tezahüratı görüyorum…

Diktatör her zamanki gibi pis pis sırıtır ve sorar;
─ Peki halk memnun mu gözüküyor?

─ Evet her zamanki gibi.

─ Halk arabanın etrafında koşuşturuyor mu?

─ Evet arabanın etrafında deliler gibi koşturuyorlar, polis yolu açmakta zorlanıyor.

─ İnsanlar bayrak, pankart taşıyorlar mı?

 

─ Evet, her taraf bayrak, bir sürü de ümit ve güzel bir gelecekten
söz eden pankart taşıyorlar.

─ Sahi mi!? İnsanlar bağrışıp, neşe içinde, şarkı ve türkü de
söylüyorlar mı?

─ Evet, insanlar ümit dolu ve güzel bir gelecek vadeden cümleler
sarf ederek bağırıyorlar, şarkılar, türküler söyleyip çılgınca eğleniyorlar, hoplayıp, zıplıyorlar sevinçten…

─ Peki, ben bu hareketlere nasıl bir tavır gösteriyorum?

─ Bunu göremiyorum, efendim maalesef.

─ Niçin?

─ Çünkü tabutun kapağı kapalı!!!

 

 


Bu haber 26/10/2020, Pazartesi günü yayınlandı, 443 defa görüntülendi
*