“Hepimiz birbirimize karşı sorumluyuz”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Koronavirüsle mücadele kapsamında, düzenli olarak sürdürülen İl Pandemi Kurulu toplantısı, Vali İlhami Aktaş başkanlığında, dün gerçekleşti. Artan vakaların ışığında, dikkatle takip edilen toplantıda Vali İlhami Aktaş, “Salgında hepimiz birbirimize karşı sorumluyuz. Vatandaşlarımız, özellikle kapalı yerlerde mesafe kuralına dikkat etmelidirler” dedi.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında, İl Pandemi Kurulu toplantısı geçtiğimiz gün Vali İlhami Aktaş başkanlığında gerçekleşti.

Güncel durum ve yeni kontrollü sosyal hayatla ilgili alınan tedbirlerin değerlendirildiği toplantıya, Vali İlhami Aktaş, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mehmet Cem Okyay, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Vali Yardımcısı Ali Muhiddin Varol, İlçe Kaymakamları,  İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammet Mermer ve kurul üyesi kamu kurum temsilcileri katıldı.

Toplantıda ayrıca İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı tarafından Çanakkale’deki Koronavirüs ile mücadelede yürütülen sağlık hizmetleri, kontrollü sosyal hayat döneminin başlamasıyla birlikte salgın sürecinde yürütülen çalışmalar ve aktif vakalarda Çanakkale’nin son durumu hakkında kurul üyelerini bilgilendirdi.

Sonbaharın gelmesiyle birlikte salgınla mücadelede maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyma konusunda çok dikkatli olunmasını belirten Vali İlhami AKTAŞ, “Salgında hepimiz birbirimize karşı sorumluyuz. Vatandaşlarımız, özellikle kapalı yerlerde ve yoğunluğun arttığı alanlarda fiziki mesafe kuralı noktasında daha dikkatli olmalıdır. Koronavirüsü alacağımız tedbirlerle hep birlikte yeneceğiz” dedi.

Haber Merkezi

 


Bu haber 26/10/2020, Pazartesi günü yayınlandı, 322 defa görüntülendi
*