“Hasta sayımız artmaya devam ediyor”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Pandemi sürecinde, vatandaşlar sokakta, iş yerlerinde, evde, otobüste hemen hemen her yerde koronavirüs belası ile mücadele etmeye devam ediyorlar. Mayıs-Nisan aylarında bile 2 bin hasta sayımız yokken, süreçte 8 ay geride kalmışken, günlük vaka sayıları artık 2 bin dolaylarında seyir ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz gün sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda, “Hasta sayımız artmaya devam ediyor” ifadesini kullandı.

Türkiye koronavirüs belası ile mücadele etmeye devam ediyor. İlk vakanın Mart ayında görüldüğü Türkiye, yaklaşık 8 aydır, evde, iş yerlerinde, kamu kurumlarında, virüse yakalanmamak için mücadele veriyor. Önlemler zaman zaman arttırılırken, zaman zaman ise gevşetiliyor. Sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu dönemde bile uzun süre 2 bin küsürlü rakamlarda seyir etmeyen vaka sayıları, günlerdir 2 binin üzerinde ilerleyişini sürdürüyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise sosyal medyadan kamuoyunu bilgilendirmeyi sürdürüyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Bugün tespit edilen 2 bin 17 yeni hasta var. Ağır hasta sayımız ve aktif hasta sayımız artmaya devam ediyor. Bu gidişatı değiştirmek bizim elimizde. Mücadeleyi bize kazandıracak olan birbirimizin hakkına saygı duymak ve tedbirlere birlikte uymaktır” paylaşımında bulundu.

Tunahan Ünsal

 


Bu haber 26/10/2020, Pazartesi günü yayınlandı, 576 defa görüntülendi
*