“Bu bir iktidar yürüyüşüdür”

1 ay önce Güncel Siyaset
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İYİ Parti’nin 3.kuruluş yıldönümü vesilesiyle, geçtiğimiz günlerde, Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi.

İYİ Parti geçtiğimiz gün, kuruluşunun 3. yaşını kutladı. Çanakkale’de de, Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi. Öğle saatlerinde, sosyal mesafe kuralları gözetilerek gerçekleşen törende basın açıklamasında bulunuldu.

İYİ Parti tarafından yapılan basın açıklamasında, “25 Ekim 2017’de kurulan partimiz bugün kuruluşunun 3.yıl dönümünü milletimiz, bugüne kadar karşılaştığı bütün sorunları, bunalımları, daralmaları, kutlamaktadır.

İYİ Parti Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener önderliğinde, kurulduğundan bu yana 3 yıl gibi kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen adından söz ettiren, iktidar alternatifi olduğu kabul edilmiş, Türk siyasetinde büyük bir boşluğu doldurmuş, ülkenin gereksinimleri doğrultusunda ürettiği politikalar ile yeniden umut ve heyecan birlikteliğe gücünü veren tek parti olmuştur.

Bugün 25 Ekim 3. Kuruluş Yıldönümümüz. Yorulmadan, korkmadan, alnımız açık başımız dik yürümeye devam ediyoruz… Bu bir iktidar yürüyüşüdür… Bu Türk milletinin her ferdi için özgürlük yürüyüşüdür… Bu devletimiz için yeniden itibar yürüyüşüdür….

Türkiye Cumhuriyetinin kurtuluştan önceki kararlılığı ile, ülkemizin ve vatandaşlarımızın sorunlarını, bunalımlarını, daralmalarını, milli irade yoluyla aşmaya Her zaman demokratik siyaseti tercih etmeye ve bu zorlu yolda milletimizle el ele yürümeye büyük bir azimle yılmadan korkmadan cesurca devam edeceğiz…” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal

 

 


Bu haber 26/10/2020, Pazartesi günü yayınlandı, 588 defa görüntülendi
*