Adadan sosyal belediyecilik örneği

1 ay önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Gökçeada Belediyesince, adada yaşayan ve kendi yemeğini yapamayacak durumda olan yaşlı vatandaşlar için günde 2 öğün yemek dağıtımına başlandı.

Gökçeada’da yaşlı vatandaşlar için sosyal belediyecilik örneği yaşandı. Kıdemli vatandaşlar için yemekhanede, 2 öğün yemek hazırlanıyor.

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin konuyla ilgili, “Sosyal Belediyecilik anlayışıyla; ilçemizde yaşayan ve kendi yemeğini yapamayacak durumda olan yaşlılarımız için sıcak yemek dağıtımına başladık. Günde 2 öğün olarak dağıttığımız yemeklerimizi kendi mutfağımızda ve aşçılarımızla özenli ve titiz bir şekilde hazırlıyoruz. Yaşlılarımızın sağlıklarının da ön planda tutulduğu ve her gün değişen mönü çeşitleriyle onlara hijyenik yemekler sunuyoruz. Kullandığımız malzemeleri tamamen Adamız esnaflarından ve Adaya özgü ürünlerden oluşturmaya çalışıyoruz.

Yapılan hizmetten çok evlerine misafir olan belediye çalışanlarını gören yaşlılarımız birer evlat misali sarılarak, hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getiriyor ve mutluluğumuzu, heyecanımızı arttırıyor. Yaptığımız çalışmalarımız gücümüz yettiği sürece aksatılmadan devam edecek” ifadelerinde bulundu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 24/10/2020, Cumartesi günü yayınlandı, 96 defa görüntülendi
*