OSB Başkanı Ersoy: “Kazanan Çanakkale yatırımcısı”

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Organize Sanayi Bölgesi olağanüstü genel seçimi dün yapıldı. Vali İlhami Aktaş, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı temsilcileri ile çok sayıda OSB müteşebbisinin katılımları ile gerçekleşen seçimde, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Ersoy oldu. Ersoy yapmış olduğu açıklamada, “Kazanan Çanakkale yatırımcısı oldu” dedi.

Çanakkale Organize Sanayi Bölgesi’nde, dün saat 10.00’da başlayan seçimlerde, Divan Başkanlığını Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, Katip üyeliğini ise Gökhan Togay yaptı.

Seçimlerde iki liste yönetim için yarışırken, mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Kayhan Öcal (Beyaz Liste), ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy ise Sarı ile seçime girdi.

“24’e 22 kazanan sarı liste”

Başkan adaylarının konuşmalarının ardından oylamaya geçildi. Çanakkale OSB’de faaliyet gösteren iş insanlarının kullandıkları oyların tasnifi ve sayımı sonrasında  açıklanan sonuçlara göre mevcut yönetimin oluşturduğu beyaz liste 22 oy, Fahrettin Ersoy tarafından oluşturulan sarı liste ise 24 oy aldı. Elde edilen sonuçlara göre Çanakkale OSB Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Ersoy oldu.

“Tecrübemizi OSB’nin büyümesi için harcayacağız”

Ersoy konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada, “Son derece demokratik geçen seçimlerde kazanan Çanakkale ekonomisine, sanayisine ve istihdamına katkı sağlayan “Çanakkale Yatırımcısı” oldu.

Biz bu yola; Çanakkale’miz için daha iyisini nasıl yaparız? Büyüyen ve gelişen Çanakkale ekonomisine nasıl daha fazla katkı sağlarız? Çanakkale’ye nitelikli yatırımcıyı nasıl çekeriz? düşünceleriyle çıktık. Üye ve hizmet odaklı bilgi ve tecrübemizi bundan sonra Çanakkale Organize Sanayi Bölgesi’nin gelişimi ve büyümesi için harcayacağız.

“Bismillah diyerek çalışmaya başlıyoruz”

Yatırımcılarımız için; kesintisiz enerji ve altyapı, şeffaf ve denetlenebilir yönetim anlayışı, samimiyet ve güleryüz olmazsa olmazlarımız olacak. Devam eden projeleri en kısa sürede tamamlayarak ihtiyaçlarımız doğrultusunda yeni projeler üreteceğiz. Yenilenebilir enerji kaynaklarının daha fazla yaygınlaştırılması ve endüstriyel simbiyoz gibi öncelikli faaliyetlerimizi en kısa sürede hayata geçireceğiz. Bizden önceki yönetime bugüne kadar yaptıkları hizmetler için teşekkür ediyor ve bugün itibariyle Bismillah diyerek çalışmaya başlıyoruz” ifadelerinde bulundu.

Çanakkale Organize Sanayi Bölgesi’nin Yeni Yönetim Kurulu Listesi şu isimlerden oluşuyor;

1-Fahrettin Ersoy (Ersoy Gıda ve Pazarlama)

2-Mehmet Bayrak (Bayraktar Turizm)

3-Zeki Kaya Kaya (Salmarcon Endüstriyel)

4-Ali Polat (Papağan Gıda)

5-Erol Bayındır (Se-Ba Orman Ürünleri)

Çanakkale OSB Yönetim Kurulu Yedek Üyeler:

1-Mehmet Yağcı (Yağcıoğlu Orman Ürünleri)

2-Hüseyin Cura (Cura Orman Ürünleri)

3-İsmail Epcin (Derya Cam Sanayi)

4-Cahit Değirmenci

Denetim Kurulu Üyeleri:

1-Fahrettin Ersoy

2-Çağdaş Kula (UCK Hediyelik Eşya)

Denetim Kurulu Yedek Üyeleri:

1-Mustafa Kurt (ZMK Otelcilik)

2-Suat Berber (Pastayap)

OSBÜK Üyeleri:

1-Fahrettin Ersoy

2-İsmail Kolçak (PAR-KOL Gıda)

OSBÜK Yedek Üyeleri:

1-İsmail Batuhan (THP Makine)

2-Ali Yılmaz (AŞY Polymeks)

Tunahan Ünsal


Bu haber 22/10/2020, Perşembe günü yayınlandı, 142 defa görüntülendi
*