Matematik kaygısı robotlarla giderilecek

1 ay önce Eğitim Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Kocaeli Üniversitesi’nin koordinatörü olduğu, ÇOMÜ Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinin yürüteceği proje, en yüksek puanı alarak desteklenmeye değer bulundu.

ÇOMÜ’nün haberine göre; Kocaeli Üniversitesinin koordinatörü olduğu ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Hasan Arslan,  Prof. Dr. Mehmet Kaan Demir, Doç. Dr. Muzaffer Özdemir ve Dr. Öğr. Üyesi Yasemin Abalı Öztürk tarafından yürütülecek olan ‘Flipped Learning Practices to Release Maths Anxiety with the Use of Robotics’ başlıklı ve 2020-1-TR01-KA203-092209 kodlu proje, Erasmus + Stratejik Ortaklıklar Yükseköğretim Proje başvurularında en yüksek puanı alarak 142.810 euro bütçe ile desteklenmeye değer bulundu.

Yurt içi ortağı ÇOMÜ olan projenin yurt dışı ortakları ise Scuola Di Robotica, Instituto Politecnico de Viseu ve Educloud ile Latvijas Üniversitesi’nden oluşuyor.

2 yıl sürecek olan proje kapsamında, ilkokul öğrencilerinin matematik konusunda farkındalıklarını artırmak, matematikte öğrenme süreçlerini hızlandırmak için kullanılabilecek yenilikçi öğretim etkinliklerini geliştirmek ve yüksek lisans öğrencilerini matematik öğretim etkinliklerinde daha yenilikçi yöntemler kullanmaya yönlendirmek amaçlanıyor.

 


Bu haber 22/10/2020, Perşembe günü yayınlandı, 59 defa görüntülendi
*