Çanakkale Uluslararası Oldu

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Havalimanı, Uluslararası Giriş-Çıkışlara açık daimi hava hudut kapısı ilan edildi. Karar dün (22 Ekim)’de Resmi Gazete’de yayınlandı. AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, alınan karar ile ilgili, “Bu karar ile Çanakkale Havalimanı’mız turizm, ticaret, uluslararası yolcu ve kargo trafiği açısından büyük bir öneme sahip oldu” ifadelerini kullandı.

Çanakkale Havalimanı, Uluslararası Giriş-Çıkışlara açık daimi hava hudut kapısı ilan edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Cumhurbaşkanlığı kararıyla, 10 havalimanı daimi hava hudut kapısı statüsüne sahip oldu.

Kararda, “Ekli listede belirtilen havalimanlarının uluslararası giriş-çıkışlara açık daimi hava hudut kapısı olarak tespitine, 5682 sayılı Pasaport Kanununun 1.ci maddesi gereğince karar verilmiştir” ifadeleri yer aldı.

Cumhurbaşkanlığı tarafından alınan karar kapsamında, “Antalya-Gazipaşa Havalimanı, Balıkesir-Koca Seyit Havalimanı, Çanakkale Havalimanı, Eskişehir-Hasan Polatkan Havalimanı, Hatay Havalimanı, Kocaeli-Cengiz Topel Havalimanı, Kütahya-Zafer Havalimanı, Sivas-Nuri Demirağ Havalimanı, Şanlıurfa-GAP Havalimanı, Tekirdağ-Çorlu Atatürk Havalimanı” 10 havalimanı artık yeni bir statü kazanmış oldu.

“Çanakkale Havalimanı’mız büyük bir öneme sahip oldu”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, alınan karar kapsamında, değerlendirmelerde bulundu. Turan konuyla ilgili, “Bu karar ile Çanakkale Havalimanı’mız turizm, ticaret, uluslararası yolcu ve kargo trafiği açısından büyük bir öneme sahip oldu.

“Çanakkale’mizi uluslararası bir marka haline getirmek en büyük gayemiz”

Çanakkale’mizi uluslararası bir marka haline getirmek en büyük gayemiz. Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu ile birlikte Çanakkale için yorulmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere emeği geçenlere hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

“Hava hudut kapısı ne anlama gelmektedir?”

Hava hudut kapıları, ülkeye giriş çıkış yapacak olan vatandaşlar ile yabancıların yolcu giriş ve çıkışını yapabileceği noktalar olarak açıklanır.

Haber Merkezi

 

 


Bu haber 22/10/2020, Perşembe günü yayınlandı, 132 defa görüntülendi
*