Otobüslerde sosyal mesafe krizi

1 ay önce Koronavirüs
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Mart ve Nisan aylarında vaka sayıları bin 500 dolaylarında iken alınan önlemlerden, şimdi eser kalmadı. Vaka sayılarının her gün bin 800 dolaylarında artışına rağmen, şehir içi halk otobüslerinde doluluk oranı maksimuma yaklaşıyor. Vatandaşlar sosyal mesafe konularına otobüslerde dikkat edilemediği için tedirgin…

Nisan ve Mayıs aylarında, vaka sayıları bin 500 dolaylarındayken, dükkanlar kapandı, kafeler, eğlence mekanları kapandı. Otobüslerde sosyal mesafe kurallarına dikkat edildi. Araç içlerine dezenfektanlar koyuldu. Şimdi ise artık o günlerden ve alınan önlemlerden eser kalmadı. Sadece maske takarak, virüsten korunur olduk.

Şehir içi otobüslerinde ise sefer saatlerinin yarım saatte bir olmasından kaynaklı, doluluk oranı maksimuma çıkıyor. Ç-8 hattında sabah saatlerinde doluluk oranı kameralara yansıdı. Otobüs içerisinde doluluk tedirgin edici olurken, vatandaşlar mecburi bir şekilde iş yerlerine gitmek için otobüslere binmek durumunda kalıyorlar. Araç içerisindeki yoğunluk ise koronavirüs ile mücadele açısından tedirgin edici oluyor. Vatandaşlar, acilen toplu ulaşımlarda sosyal mesafe kurallarının yeniden uygulanması gerektiğini ifade ettiler.

Tunahan Ünsal


Bu haber 21/10/2020, Çarşamba günü yayınlandı, 149 defa görüntülendi
*