Aktif Yaş Alan Avrupalı Emektarlar Projesine kabul edildik

1 ay önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu “Aktif Yaş Alan Avrupalı Emektarlar” (Actively Aging European Seniors) isimli Erasmus + Yetişkin Eğitimi Stratejik Ortaklık projesine başvuru yapıldı. Çanakkale, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından projeye kabul edilerek, 190 bin 760 Avro hibe almaya hak kazandı.

Çanakkale Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu “Aktif Yaş Alan Avrupalı Emektarlar” (Actively Aging European Seniors) isimli Erasmus + Yetişkin Eğitimi Stratejik Ortaklık projesine başvuru yapıldı. Çanakkale, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından projeye kabul edilerek, 190 bin 760 Avro hibe almaya hak kazandı. Çanakkale Valiliği koordinatörlüğünde yürütülecek olan projenin ortakları ise Avrupa Birliği üyesi Portekiz, Hollanda, Fransa, İspanya ve Polonya’da Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Yaşlı Dostu Kent” olarak akredite edilmiş kurum ve kuruluşlardan oluşmakta.

İki yıl sürecek proje kapsamında yürütülecek faaliyetler ile Çanakkale ilinde, aktif ve başarılı yaşlanma olgusunda farkındalığı arttırmak ve özellikle hedef grup içinde yer alan yaşlıların pandemi süreci sonrasında kapalı kapılar ardında kalmadan, sosyal ve ekonomik hayata aktif bireyler olarak katılmalarını teşvik etmek amaçlanmakta.

Ayrıca yaşlı vatandaşlarımızın dijital, mali ve sağlık okur-yazarlığı kazanarak kendi hayatlarını en kaliteli şekilde idame ettirebilmeleri de hedeflenmekte.

Haber Merkezi

 


Bu haber 21/10/2020, Çarşamba günü yayınlandı, 77 defa görüntülendi
*