Tarihi kaplıca turizme kazandırılacak

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Vali İlhami Aktaş, geçtiğimiz gün Lapseki Kocabaşlar Köyü, Ilıca mevkiinde yer alan tarihi kaplıcayı yerinde inceledi. Vali İlhami Aktaş’a verilen bilgilere göre, tarihi kaplıca ana binası, bungalov evler, havuzlar, piknik alanı ve otopark o bölgede inşa edilecek ve alan turizme kazandırılacak.

Çanakkale Valiliğinin haberine göre; Lapseki ilçesi Kocabaşlar köyü Ilıca mevkiinde yer alan tarihi kaplıca incelemesinde Lapseki Kaymakamı Fatih Çelikkaya tarafından Lapseki ilçesinin termal turizmde marka olma yolunda ilerlemesini sağlayacak, dört mevsim sürdürülebilir turizm faaliyetleri ile marka değerinin ve turizm altyapısını güçlendirecek, yeni istihdam alanlarına olanak sağlayacak, ülkemiz ekonomisine katkıda bulunacak ve bölgemizdeki doğal zenginlikleri ortaya çıkaracak olan GMKA eş finansman destekli Lapseki Geleceğine Koşuyor projesi hakkında Vali İlhami Aktaş’a bilgi verildi.

Ayrıca Lapseki Kaymakamı Fatih Çelikkaya tarafından Vali İlhami Aktaş’a verilen bilgiye göre; Kocabaşlar köyü Ilıca mevkiinde yer alan tarihi kaplıca alanına kaplıca ana binası, bungalov evler, havuzlar, piknik alanı ve otopark alanı yapılmasının planlandığını belirtti.

Lapseki Geleceğine Koşuyor projesi kapsamında Kocabaşlar jeotermal sahasındaki mevcut doğal çıkış yakınlarında jeotermal sondaj yapılacak, eski doğal çıkışlı havuz restore edilerek termal tesis kurulacak, Kocabaşlar köyü ve civar köylerin ekonomilerine katkı sağlanacak.

Vali İlhami Aktaş’ın Lapseki ilçesi Kocabaşlar köyü Ilıca mevkiinde yer alan tarihi kaplıca alanı incelemelerinde Lapseki Kaymakamı Fatih Çelikkaya, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, İl Genel Meclis Üyeleri Halil Özer ve Hasan Engin de bulundu.


Bu haber 20/10/2020, Salı günü yayınlandı, 292 defa görüntülendi
*