Şehrimiz Çanakkale

1 ay önce Yazarlar
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Sevgiler efendim. Güzel şehrimiz Çanakkale güzel olduğu kadar garip de bir şehir. Garipliği jeolojik değil elbette tamamen sosyolojik.

 

Yolda Yürüyen İnsanlar

Çanakkalemizde insanlar yoldan yürümek gibi bir alışkanlığa sahipler. Ana yollardan bahsetmiyorum tabi. Mesela Demircioğlu caddesinde yoldan yürümüyorlar. Fakat kaldırımı olan ara yollarda bile yoldan yürümeyi tercih ediyorlar. Arabalar kornaya falan basınca kenara çekiliyorlar ama ne çekilmek! Bir çalımlar, bir tafralar…

 

Kaldırımda Yürümeyen İnsanlar

Çanakkalemizde insanlar kaldırımda yürümemek gibi bir alışkanlığa sahipler. Tamam! Hakkaniyetli davranacağım. Kaldırımda öylece durmuyorlar. Gerçi durana da rastlamadım değil ama genel olarak durmuyorlar yani FAKAT kaldırımın ortasından kimsenin geçemeyeceği bir şekilde yavaş yavaş yürüyolar. Bunun sebebi benim aceleciliğim olabilir mi diye düşündüm bir süre… Sonra kendi kendime dedim ki: “Yahu belki de bu yoldan yürüyen insanların yoldan yürüme sebebi kaldırımda yürümeyen insanlardır.” hak verdim kendime.

 

Otobüsü Terörize Eden Teyzeler Hala Mevcut

Şu ülke neleri neleri atlatır da otobüsü terörize eden huysuz teyze terörünü kolay kolay atlatamaz. Nasıl atlatsın? Topla, tüfekle savaşabileceğin bir mesele değil bu. O teyzenin hayat birikimi var. Tamamen kendi kendine geliştirdiği gerilla tipi taktikleri var. Teyzenin terörize ettiği her konu için ayrı bir uzmanın olması lazım. Anlayacağınız savunma sanayinin bütçesini bile aşar bu mesele. Yapay zeka falan hareket edemez bu terörize etme sevdalısı teyze karşısında.

 

Terörize etme sevdalısı teyzenin sıkça kullandığı argümanların başında “toplumsal ahlak” ve “yeni nesilin saygısızlığı” gelir. Teyze nesiller arasında kurulması zaruri ilişkiye bu argümanlar ile zarar verir. Bir başka deyiş ile bölücülük yapar.

 

Trafiği Terörize Eden Otobüsler

Başlık dikkat çeksin diye bu şekilde attım. Çanakkale’li otobüs şoförleri trafik kurallarına uyuyor. Yayalara yol veriyorlar ve müşterilerle iletişimleri oldukça iyi. Bir tanesi biraz kötü davranıyor. Nazar boncuğu gibi o da.


Bu haber 19/10/2020, Pazartesi günü yayınlandı, 345 defa görüntülendi
*