Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi Van’da

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, 18-19 Ekim tarihlerinde Vanlı vatandaşlarla buluştu.

Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi, 18-19 Ekim tarihlerinde Vanlı vatandaşlarla buluştu. 81 il ziyareti kapsamında 7’den 77’ye herkese kapılarını açmak üzere yola çıkmıştan Mobil Müzenin ilk ziyaretçisi de Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez oldu.

Tırı gezen Vali Bilmez, yetkililerden bilgi aldı. “Al Sancağın Dalgalandığı Her Yerdir Çanakkale” sloganıyla yola çıkan ve Van’da Cumhuriyet Caddesi Kent Meydan’ında vatandaşlarla buluşan müzeyi Vali Bilmez’in yanı sıra Vali Yardımcısı Ömer Faruk Canpolat, Vali Yardımcısı Vekili Mesut Ozan Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit, Kültür Turizm İl Müdürü Bilal Sönmez ziyaret etti.

Çanakkale Savaşı’nda kalma çeşitli görsel materyallerin olduğu ve dijital gösterilerin sergilendiği ‘Mobil Tır’ 18-19 Ekim tarihlerinde 2 gün boyunca Van’da ziyaretçileriyle buluştu. Vali Bilmez ise milletimiz için büyük anlam ve önem taşıyan Çanakkale Zaferi’nin gelecek nesillere aktarılması noktasında gezici müzenin Van’a gelmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Haber Merkezi

 


Bu haber 19/10/2020, Pazartesi günü yayınlandı, 420 defa görüntülendi
*