Bayramiç Belediyesi’nden bir taşla iki kuş

1 ay önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bayramiç Belediyesi, tüm hizmet birimlerini aynı çatı altına toplamak için gerekli girişimde bulundu. Ayrıca şimdi kullanılan belediye binası ise, ilçedeki en büyük sorunlarından birisine çözüm olacak.

Bayramiç Belediyesi tarafından, ilçenin çıkışında yer alan Ağaçköy yolunda, bin 400 metrekare alan üzerine yeni belediye binası için girişimde bulunuldu. Tüm hizmet birimlerinin aynı çatı altında bulunduğu bir tesis için kolları sıvadıklarını belirten Belediye Başkanı Mert Uygun, yapımı yıl sonuna kadar tamamlanması planlanıyor dedi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, hem yeni binanın müjdesini verdi hem de mevcut binanın otopark olarak ilçeye hizmet vereceğini ifade etti.

Başkan Uygun, ““Aşevi, fen işleri deposu, temizlik işleri, park bahçeler, su arıza, zabıta deposu, araç bakım deposu, metal ve ahşap atölyesi ile hizmet birimlerinin otoparkını aynı çatı altında toplayacağız. İlçemizin çıkışında Ağaçköy yolunda 1.400 metrekare bir alan üzerinde yaklaşık 2 buçuk milyon TL’ye mal olacak tesisimizin yapımının yıl sonuna kadar tamamlanması planlanıyor. Şu an hizmet birimlerimizin kullandığı alanı ise halkımızın büyük ihtiyaç duyduğu otoparka dönüştüreceğiz. Böylece ilçe trafiğimizi büyük ölçüde rahatlacağız” diye konuştu.

Haber Merkezi

 


Bu haber 19/10/2020, Pazartesi günü yayınlandı, 112 defa görüntülendi
*