İskenderoğlu, “Güçlü kadın güçlü toplum demektir”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Geçtiğimiz gün gerçekleşen, 6. Olağan Lapseki Kadın Kolları Kongresi’ne, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’da katıldı. Kongre’de konuşan İskenderoğlu, “Dün kenara atılan kadınlar, bugün hem ülke yöneten hem ülkenin inşasında söz sahibi olan kadınlar oldular” dedi.  

AK Parti Lapseki Kadın Kolları’nın, 6. Olağan Kongresi geçtiğimiz günlerde gerçekleşti. Kongreye katılan AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Genel Merkez Kadın Kolları Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Jülide İskenderoğlu açıklamalarda bulundu.

Kongrede yaptığı konuşmada Milletvekili İskenderoğlu, “AK Parti bir dava hareketi. AK Parti’de kadının gücü, nezaketi, zarafeti, aslında yaptığımız siyasete de yansıyor. Bunu Cumhur ittifakında Belediye seçimlerinde bir kez daha gördük.

“Çok şükür Lapseki’de yüzde 56 oy aldık”

Hep birlikte omuz omuza verdik ve şükürler olsun ki Lapseki’de yüzde 56 oy aldık. Bunun sebebi, bizler omuz omuza yürüyen kadın siyasetçileriz. Allah razı olsun ki, ‘Benim iki ardımda yürü’ diyen değil, ‘Benimle beraber omuz omuza yürü’ diye bir lidere sahibiz. Bu sebeple biz kapıları çalarız, hasta varsa gireriz, onun derdiyle dertleniriz. Çünkü biz anneyiz. Bizim vicdanımız, farklı bir bakış açımız var. O yüzdendir ki, Belediye başkanlarımızla, ilçe başkanlarımızla, il başkanımızla milletvekillerimizle omuz omuza yürüyecek kadın siyasetçilere ihtiyacımız var. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Selma Başkanımın izinde kadın hareketi devam edecek.

“54 kadın vekilin 46 tanesi teşkilatlarımızdan geliyor”

54 kadın Milletvekilinin 46 tanesi Kadın kolları teşkilatımızdan geliyor. Biz aslında siyaset üreten, siyasetçi yetiştiren bir fabrika gibi olduk. Evlere gidiyorsunuz, yaşlılarımızın hayır duasını alıyorsunuz ya, garibanın tarhanası yokken evinizdeki tarhanayı onunla paylaşıyorsunuz ya, Allah yaptığınız işinde bereketini artırıyor” ifadelerinde bulundu.

Haber Merkezi


Bu haber 18/10/2020, Pazar günü yayınlandı, 73 defa görüntülendi
*