Kışlık giyimde parola: CUMPA

1 ay önce Ekonomi
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Havaların soğumaya başlaması, yağışlı havaların geldiği haberleri vatandaşı kışlık giyim tedariğine yöneltti. Alışveriş mağazalarında mont fiyatları 500 TL civarlarında olurken, CUMPA’da kışlık montlar 100-200 TL bandında alıcı buluyor.

Kışlık giyim ürünlerinde göze çarpan yüksek fiyatları Çanakkale Gündem Gazetesi olarak Cuma pazarı tezgahlarındaki fiyatlarla karşılaştırdık. Dar gelirlinin ihtiyacına cevap verecek kışlık giyim ürünleri konusunda Cuma pazarının bir alternatif oluşturduğu gözlendi.

Kış mevsimi gelmeden markalar yeni sezon koleksiyonlarını vitrinlerden ve sanal marketlerden tanıtmaya başladı. Orta halli bir giyim mağazasında kışlık bir montun etiket fiyatı ortalama 300-500 TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Kışlık giyim ürünlerinin en dikkat çeken özelliği etiketlerindeki yüksek rakamlar.  Sıcak tutan, su geçirmeyen ürünler bir de bilindik bir markanın etiketine sahipse asgari ücretin üzerine bile çıkabiliyor. Ancak Cuma pazarı tezgahlarından vatandaş 100 TL civarında seyreden rakamlara kışlık giyim ürünlerini temin edebiliyor.

 

 


Bu haber 17/10/2020, Cumartesi günü yayınlandı, 264 defa görüntülendi
*