Bağışla mama ve yuva parası çıkarıyorlar

1 ay önce Ekonomi Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Hayatıma Sevgi ile Dokun Derneği her cuma sokak kedilerinin mama ve yuva masraflarını karşılayabilmek için pazarda tezgah açıyor.

Tezgahtaki ürünler sokak hayvanlarına destek vermek isteyen bağışçıların bağışladıklarından oluşuyor.  Dernek Kurucusu ve Temsilcisi Rahile Balta derneğin sistemi hakkında bilgi verdi. Yaptıkları işin sokaktaki canlara mama ve yuva olarak geri döndüğünü söyleyen Balta sözlerine şu şekilde devam etti; “İç çamaşırı dışında her türlü ürün tezgahta yer alıyor. Gelen ürünlerden kullanılacak durumda olanlarını burada satıyoruz. Geliri ile de sokak hayvanlarının mama ve yuva giderlerini karşılıyoruz. Kullanılmayacak halde olanları ise yaptığımız yuvalara sokak hayvanlarının sıcak durması için malzeme olarak değerlendiriyoruz.  Kediler alıştıkları yerden farklı yere gitmedikleri için yuvaları da bulundukları alana yerleştiriyor burada besleme alanları oluşturuyoruz.  Yardıma ihtiyacı olan hayvanlar içinde hayvan severlerle de iletişim halindeyiz.” dedi.

En büyük problemlerinin trafikte ezilen canlar olduğunu belirten Rahile Balta, bu sorunla ilgili olarak da kendi mahallesindeki muhtar ile iletişimde olduğunu söyledi.

 


Bu haber 17/10/2020, Cumartesi günü yayınlandı, 360 defa görüntülendi
*