“Gelecekteki Cumhuriyetine mektup yaz”

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediyesi ve Topluma Destek Derneği işbirliği ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında, farklı bir etkinlik düzenlenecek. Projenin sloganı, “Gelecekteki Cumhuriyetine mektup yaz” olurken, ilk ve ortaokul öğrencileri kendi düşüncelerindeki Cumhuriyet’i kaleme alacaklar.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında, Çanakkale Belediyesi ve Topluma Destek Derneği kolları sıvadılar. Anlamlı ve farklı bir projeyi hayata geçirdiler. Belediye ve dernek işbirliği ile mektup yarışması düzenlenecek. Yarışmaya, Çanakkale Merkez ve mücavir alan sınırlarında ikamet eden ilk ve ortaokul öğrencileri katılabilecekler.

 

Projenin sloganı “Gelecekteki Cumhuriyetine mektup yaz” olurken, minikler kafalarındaki kendi düşüncelerindeki Cumhuriyet’i ve beklentilerini kağıda dökecekler. Bir anlamda Cumhuriyet çocukları Cumhuriyet’in onlar için olan anlamını kaleme alacaklar.

 

Çanakkale Belediyesi tarafından proje ile ilgili bilgilendirmeler ve yarışmaya katılım koşulları, canakkale.bel.tr internet sitesinde yayınlandı. Belediye tarafından konuyla ilgili, “Birinciye akıllı saat, ikinciye eşofman takımı ve üçüncüye kitap hediye edilecek olan yarışmaya ise 29 Ekim 2020 Perşembe günü saat 17.30’a kadar başvuru yapılabilir. Mektuplar ile aşağıda linki bulunan başvuru formu ve taahhütname bilgileri de eksiksiz doldurularak belirtilen son başvuru tarihine kadar kultursanat@canakkale.bel.tr adresine e-posta yolu ile gönderilebilir” bilgilendirme de yapıldı.

 

Pandemi sürecinde, yine kontrollü bir bayram yaşayacağız. Belediye ve Topluma Destek Derneği tarafından hayata geçirilen proje vatandaşlar nezdinde takdir gördü.

 

Tunahan Ünsal


Bu haber 16/10/2020, Cuma günü yayınlandı, 65 defa görüntülendi
*