“Tarımı kadınlar omuzlamaktadır”

2 ay önce Güncel Kadın
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen “15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü” ile ilgili bir basın açıklaması yaparak kadınlarımızın tarıma, aile ve ülke ekonomisine olan maddi ve manevi katkılarından dolayı müteşekkiriz dedi. Üzen konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada, “Tarımı kadınlar omuzlamaktadır” ifadelerini kullandı.

Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen “15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü” ile ilgili bir basın açıklaması yaparak kadınlarımızın tarıma, aile ve ülke ekonomisine olan maddi ve manevi katkılarından dolayı müteşekkiriz dedi.

“Kadınlar ülkemizde tarımın güvencesidir”

Başkan Üzen tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Tarımın en önemli aktörleri olan, tarladan sofraya tarımın her aşamasında işgücüne katılan kadınlarımızın ‘Dünya Kadın Çiftçiler Günü’nü tebrik ediyorum. Kadınların tarımsal üretimde, kaynakların sürdürülebilir kullanımında, gıda üretiminde ve güvenliğinde sahip oldukları önemli konumdan hareketle varlıklarının önemini biliyoruz. Şurası bir gerçek ki dünyayı kadınlar doyurmakta, tarımı kadınlar omuzlamaktadır. Kadınlar ülkemizde tarımın güvencesi, garantörüdür.

“Kadınlarımızın tarım sektöründe rollerinin güçlendirilmesi gerekmektedir”

Şundan eminiz ki kadınların tarımdaki varlıkları ülkelerin kalkınmasında vazgeçilmez bir faktördür. Kadınlarımızın tarım sektöründe rollerini güçlendirmek, kolaylaştırmak, ilerletmek ülke olarak en önemli sorumluluğumuzdur. Kadınlara yönelik devlet düzeyinde çalışmaların olması memnuniyet verici, daha ileri seviyeye getirilmesi ise beklentimizdir. Kadınlarımızın tarıma, aile ve ülke ekonomisine olan maddi ve manevi katkılarından dolayı müteşekkiriz. Bu vesile ile Çanakkale Ticaret Borsası olarak fedakar ve cefakar kadın çiftçilerimizin 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Gününü kutluyor, bereketli ve bol kazançlı nice yıllar diliyoruz” İfadelerini kullandı.

Haber Merkezi

 


Bu haber 14/10/2020, Çarşamba günü yayınlandı, 36 defa görüntülendi
*