Reşat Tabak mezarı başında anıldı

2 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’nin başarılı ve adından saygıyla söz ettiren Belediye Başkanlarından Reşat Tabak, geçtiğimiz gün, vefatının yıldönümünde, mezarı başında anıldı. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Üstadım Reşat Tabak’ı vefatının yıldönümünde bir kez daha sevgi ve saygı ile anıyorum” ifadelerinde bulundu.

Çanakkale’nin başarılı Belediye Başkanlarından olan, adından her dönem söz ettiren Reşat Tabak, vefatının yıl dönümünde, her sene olduğu gibi mezarı başında anıldı. Anma programı dün saat 14.00’te eski mezarlıkta gerçekleşti. Gerçekleşen anma programına CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık ve partililer katıldı.

“Kentimizde sosyal demokrat belediyeciliğin öncülerinden birisi”

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın Reşat Tabak ile ilgili anma mesajı ise sosyal medyada yayınlandı. Yayınlanan mesajda Başkan Gökhan’ın,  “Kentimizdeki sosyal demokrat belediyecilik anlayışının öncülerinden biri olan duayen Belediye Başkanlarımızdan Reşat Tabak’ın hem kent hem de kentlilerin hatıralarında eşsiz izi, emeği ve mirası bulunmaktadır.

“Kenti geliştiren, bugünkü modern çizgilerinin temellerini atan…”

1968-1980 yılları arasında üç dönem üstlenmiş olduğu Belediye Başkanlığı boyunca, kenti geliştiren, bugünkü modern çizgilerinin temelini atan, çalışkanlığının yanı sıra kişiliği ile de akıllarda ve gönüllerde yer eden kıymetli ve merhum üstadım Reşat Tabak’ı vefatının yıldönümünde bir kez daha sevgi, saygı ve rahmetle anıyorum” cümlelerine yer verildi.

Özlem Kavuklu  


Bu haber 14/10/2020, Çarşamba günü yayınlandı, 24 defa görüntülendi
*