Şirket 111 öğrenciye daha burs sağladı

2 ay önce Eğitim Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Doğu Biga Madencilik, şirketin burs programı kapsamında paydaş köylerde eğitim gören 111 öğrenciye daha karşılıksız burs sağladığını açıkladı.111 öğrenci ile birlikte, şirketin burs programının başladığı 2012 yılından bu yana toplamda 712 eğitim bursu sağlanmış oldu.

2010 yılında beri bölgede faaliyet gösteren ve madencilik anlayışının merkezinde ‘bölgeyle sosyal uyum’ prensibini benimseyen Doğu Biga Madencilik, Türk kültürü ve yörenin geleneklerine uyum içerisinde paydaş köylerle dayanışma ruhunu sergiliyor.

Koronavirüs salgını sürecinde, şirket öğrencilere burs imkanı tanımaya devam ediyor. 2012 yılından itibaren eğitime katkıları ile farkındalık yaratan şirket, toplamda o günlerden bu günlere 712 öğrenciye burs imkanı sağladı. En son ise şirket tarafından açıklanan bilgilere göre,  111 öğrenci daha burs imkanından faydalandı.

Doğu Biga Madencilik firması tarafından  bölgede yapılan hizmetler ve yatırımlar ise,”

Yöre köylerine temiz, sürdürülebilir su sağlayacak bir göletin inşası. Sağlık Konteynırı

Eğitim ve öğretim fırsatlarının desteklenmesi. Geleneksel köy hayırları, yerel önemli gün ve etkinliklere katkı. Yerel spor takımları ve milli atletlere sponsorluk sağlanması. Köylerde alt yapı ve üst yapı çalışmalarının desteklenmesi. Ulaşım altyapısının desteklenmesi. Geri dönüşüm konteynırlarının köylere yerleştirilmesi. Yangın önleme ekipman desteği. 2012 yılında 14.000 ağaç dikilerek Hatıra Ormanı kurulması…” olarak belirtildi.

 Haber Merkezi

 

 

 


Bu haber 12/10/2020, Pazartesi günü yayınlandı, 21 defa görüntülendi
*