Bozcaada’da siyaseti artık kadınlar şekillendirecek

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bozcaada Ak Parti’de ilçe başkanlığına Sinem Tabak seçildi. Öncesinde ana muhalefet partisi CHP’nin ilçe başkanlığına Selma Kırbaş seçilmiş ardından da Bahar Kaya, ilçeye kaymakam olarak atanmıştı. Böylece ilçe siyasetini belirleyecek üç koltuk kadınlar tarafından doldurulmuş oldu.

Bozcaada Ak Parti’de ilçe başkanlığına Sinem Tabak seçildi. Öncesinde ana muhalefet partisi CHP’nin ilçe başkanlığına Selma Kırbaş seçilmiş ardından da Bahar Kaya, ilçeye kaymakam olarak atanmıştı. Böylece ilçe siyasetini belirleyecek üç koltuk kadınlar tarafından doldurulmuş oldu. Zübeyde Hanım Parkı’nda yapılan ve Ak Parti Bozcaada İlçe teşkilatı yeni ilçe başkanı ve yönetimini belirlemek için toplandığı kongrede başkan unvanı Sinem Tabak’ a uygun görüldü. Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Isparta Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz ile Ak Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas’ın da katıldığı 7. Olağan İlçe Kongresi, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Konuşmalardan önce Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kongreler için yayımlanan görüntülü mesajı izletildi. Tek listeyle gidilen kongrede daha önce Genel Merkez tarafından ataması yapılan Sinem Tabak İlçe Başkanlığı’na seçildi. İnandıkları yolda partililerle birlikte yürüyeceklerini ifade eden Sinem Tabak “İnşallah Bozcaada’ya Ak Parti bayrağını, gönül belediyeciliği bayrağını dikeceğiz” dedi. Ak Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas da yaptığı konuşmada “Ak Parti’de çalışan, gönüllü çalışır. Sevgisini katar. İrade kongrelerde tecelli eder. Bizim partimiz usul, adap ve duruş partisidir. Bundan taviz vermeden yolumuza devam edeceğiz inşallah” ifadesini kullandı.

Esra Çanlı

 


Bu haber 12/10/2020, Pazartesi günü yayınlandı, 50 defa görüntülendi
*