“Nektarin üretiminde 1’inci sıradayız”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Tarım ve Orman İl Müdürü Erdem Karadağ, Erdoğanlar toptan ve perakende gıda tarım ürün. San. Tic. Ltd. Şti’i ziyaret etti. Ziyarette kent tarımı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan ÇTB 7. Meslek Komitesi Başkanı Erdal Erdoğan, “İlimizde Yaş meyve ve sebze önemli sektörlerimiz arasındadır. İlimiz nektarin üretiminde ülke üretiminin yüzde 25’ini karşılıyor ve 1. sıradadır. Şeftali üretiminde ülke üretiminin yüzde 18’ini oluşturuyor 2.sıradadır” dedi.

Tarım ve Orman İl Müdürü Erdem Karadağ ve Tarımsal Veriler ve Koordinasyon Şube Müdürü Halil İbrahim Büyükgaga Çanakkale Umurbey’de faaliyet gösteren, Borsamız üyesi Erdoğanlar Toptan ve Perakende Gıda Tarım Ürünleri San.Tic.Ltd.Şti’ni ziyaret ederek, soğuk hava deposu ve paketleme tesisini gezdi, firma ile ilgili bilgiler aldı.

İl Müdürü Karadağ ve Şube Müdürü Büyükgaga’yı Erdoğanlar Toptan ve Perakende Gıda Tarım Ürün. San.Tic.Ltd.Şti yetkilisi ve Borsamız 7. Meslek Komitesi Başkanı Erdal Erdoğan ve Hakan Erdoğan karşıladı.

Ziyaret ile ilgili değerlendirmede bulunan ÇTB 7. Meslek Komitesi Başkanı Erdal Erdoğan, “İlimizde Yaş meyve ve sebze önemli sektörlerimiz arasındadır. İlimiz nektarin üretiminde ülke üretiminin % 25ini karşılıyor ve 1. sıradadır. Şeftali üretiminde ülke üretiminin % 18 sini oluşturuyor 2.sıradadır. Özellikle nektarin, elma, şeftali, kiraz bölgemizin önemli ihraç ürünlerindendir. Biz de Erdoğanlar firması olarak bu yıl yoğun şekilde Moskova’ya Starking, Golden ve Grandsimit Elma ihracatı, elmanın ardından şeftali ve nektarin ihracatlarımızı yaptık” dedi.

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “İlimizde, ülkemizde meyve-sebze sektörünün gelişmesi hepimizin ortak arzusudur. Bu gelişmenin sağlanabilmesi için belirlenen hedeflere ulaşma konusunda var olan engellerin tespit edilmesi ve bu engellerin ortadan kaldırılması ve çözüm yolları üretilmesi açısından sürekli bizlere yol gösteren, İhracatımızı gerçekleştirirken her zaman destek olan Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüze ve Ticaret Borsamıza firmamız adına teşekkürlerimizi sunuyorum.”

“Bugün de Tarım ve Orman İl Müdürümüz ve şube Müdürümüzün firmamıza ziyaretleri bizleri ziyadesi ile memnun etti. Kendileri ile meyve-sebze sektörümüzün iç ve dış talebe cevap verecek ve üreticilerimizin yüzünü güldürecek bir üretim yapısına kavuşması için yapılması gereken çalışmalardan bahsettik. Nazik ziyaretleri için teşekkür ederiz” dedi.

Haber Merkezi


Bu haber 11/10/2020, Pazar günü yayınlandı, 18 defa görüntülendi
*