Biga Fuarı 14’ncü kez kapılarını açtı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Güney Marmara’nın en büyük tanıtım etkinliği olan ve bu yıl 14’ncüsü düzenlenen Biga Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı 9 Ekim 2020 Cuma günü açıldı.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nın haberine göre, Güney Marmara’nın en büyük tanıtım etkinliği olan ve bu yıl 14’ncüsü düzenlenen Biga Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı 9 Ekim 2020 Cuma günü açıldı. Çok sayıda davetlinin ve basın mensubunun hazır bulunduğu Biga Fuarı’nın açılış törenine Ak Parti Grup Başkan vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, 25.Dönem Çanakkale Milletvekili İ.Kürşat Tuna, Biga Cumhuriyet Başsavcısı Bahri Yalçınöz, ÇOMÜ Rektörü Prof.Dr. Sedat Murat, Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Bünyamin Bacak, Biga Meslek Yüksek Okulu Müdürü Öğr.Gör. Ertuğrul Bilgücü, İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, SGK İl Müdürü Hilmi Ercan, GMKA Genel Sekreteri Hasan İskender, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı T.Selçuk Semizoğlu, Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı S.Kaya Üzen, Çanakkale Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz, Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan, Biga Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Okyay, Biga TSO Meclis Başkanı Melih Akyıl, Biga Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fahrettin Deniz, Biga Ziraat Odası Başkanı M.Güray Ergün, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur, Biga Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Sait Tanur, GMKA Çanakkale Destek Ofisi Koordinatörü Recai Başaran, MÜSİAD Çanakkale Şube Başkanı Şerif Mutlu, Denizbank Trakya Bölge Müdürü Ahmet Çelik, Biga OSB Yönetim Kurulu, Biga Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Koop.Bşk. Mehmet Sokullu ve yönetim kurulu, Renkli Fuarcılık Ltd.Şti.Yönetim Kurulu Başkanı Umut Güngör, siyasi parti temsilcileri, kamu ve özel sektörün yöneticileri, oda ve dernek başkanları ve yöneticileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, fuara katılan firma yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.

“Bu yıl KOVİD-19 tedbirlerini uygulayarak fuarımızı yapıyoruz”

Biga TSO Başkanı Şadan Doğan Biga Fuarı’nın açılışında yaptığı konuşmada; “Güney Marmara’nın kalbine, 14’ncü Biga Fuarımıza hoş geldiniz. Şerefler verdiniz. Sizleri, şahsım ve Oda meclisimiz adına sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Bir yıl aradan sonra, Asya’nın kapısı Bigamızda fuarımızı yeniden açmanın, “milletin efendisi köylümüz” ve çiftçilerimizle, besicilerimizle buluşturmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu yıl KOVİD-19 tedbirlerini uygulayarak fuarımızı yapıyoruz. Buradan bir kez daha tüm katılımcılara ve ziyaretçilerimize kurallara, maske, mesafe, hijyene uymalarını rica ediyorum. Yeniden büyümenin anahtarının MASKE, MESAFE ve HİJYEN olduğuna inanıyoruz. Yavaş yavaş kış mevsimine adım atıyoruz. Ve bu kış, pandemi süreci devam ederse, sağlığımızı, kaynaklarımızı, ekonomimizi oldukça zorlayacak gibi görünüyor. Bizler bu farkındalıkla hazırlıklarımızı yapmak zorundayız.” Şeklinde konuştu.

 


Bu haber 11/10/2020, Pazar günü yayınlandı, 31 defa görüntülendi
*