İl Özel İdare’deki eksiklik giderilsin talebi

2 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İl Genel Meclisi’nin Ekim ayı meclis toplantılarının, geçen günkü birleşiminde, İl Genel Meclisi CHP Grup Başkanvekili Güneş Pehlivan, bir öneride bulundu. Geçtiğimiz dönemlerde Özel İdare önüne bir Atatürk büstü ve T.C ibareli bir tabela yapılması için meclis kararı olduğunu hatırlatan Pehlivan, CHP grubu olarak bu önerinin 2021 bütçesinde yer almasını talep ediyoruz dedi.

İl Genel Meclisi’nin Ekim ayı meclis toplantıları tüm hızıyla devam ediyor. Birbirinden önemli konuların konuşulduğu toplantının geçtiğimiz günkü birleşimi, gündem maddelerinin görüşülmesi ile son buldu. Toplantının sonunda, gündem dışı konuşan meclisin CHP’li Grup Başkanvekili Güneş Pehlivan, İl Özel İdare önünde Atatürk büstü ve T.C ibareli bir tabelanın olmadığına dikkat çekti.

İl Genel Meclisi CHP Grup Başkanvekili Güneş Pehlivan, “İl Özel İdaresi’nin şu an içinde bulunduğumuz binanın önünde, açıldığı günden bu yana bir Atatürk anıtının bulunmadığı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kısaltması T.C ibareli bir tabelanın bulunmadığı dile getirilmiş ve meclis kararı almıştık.

Ortalama anıtla ilgili 8 milyon TL bir maliyet olacağı bize belirtilmişti. Şimdi bu yıl içinde, Cumhuriyet Halk Partisi grubu olarak bizde işlemlere başlatılması için bir beklenti oldu. 2021 bütçesi hazırlanırken, öncelikle Atatürk anıtı ve T.C ibareli bir tabela için özel tahsis bütçe kalemi konulmasını Cumhuriyet Halk Partisi grubu adına talep ediyorum” açıklamasında bulundu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 09/10/2020, Cuma günü yayınlandı, 26 defa görüntülendi
*