Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

2 ay önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Meteorolojik tahminlere göre, Çanakkale çevreleri ile Trakya kesimi, İstanbul, Balıkesir ve Bursa’nın batı ilçelerinde yerel olarak çok kuvvetli yağış bekleniyor.

Meteorolojik tahminlere göre, Çanakkale çevreleri ile Trakya kesimi, İstanbul, Balıkesir ve Bursa’nın batı ilçelerinde yerel olarak çok kuvvetli yağış bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin batı kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunun parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara ve Ege bölgeleri ile Burdur, Isparta, Eskişehir, Düzce ve Bolu çevreleri ile Antalya’nın kuzey ve Ankara’nın batı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Çanakkale’de çok kuvvetli yağış bekleniyor

Marmara ve Ege (Aydın ve Muğla hariç) bölgelerinde yerel olarak kuvvetli yağış beklenirken Trakya kesimi, İstanbul, Balıkesir ve Çanakkale çevreleri ile Bursa’nın batı ilçelerinde yağışların yerel olarak çok kuvvetli olması öngörülüyor. Yurt genelinde sıcaklıkların mevsim normalleri civarında seyredeceği belirtilirken batı kesimlerde sıcaklığın hissedilir derecede azalacağı tahmin ediliyor.

Kuvvetli rüzgâr, yerel dolu yağışı ve hortum oluşma riski uyarısı

Kuvvetli yağış nedeniyle meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgâr, yerel dolu yağışı ve hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda da Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyardı.

 


Bu haber 08/10/2020, Perşembe günü yayınlandı, 23 defa görüntülendi
*