60 METRELİK YOL

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Daha önceleri de gündeme gelmişti. Ancak, pansuman tedbirlerle geçiştirildi.60 metrelik yolun, Karacaören kavşağında, a çok sıkıntı yaşanıyor. Dört koldan değil,6 koldan araç trafiği var. Hele okullar açıldığında, her iki taraftan gelen araçların kaza yapması an meselesi. Bu tehlikenin ortadan kalkması için, Trafik ışıkları konulması şart. Olur, olmaz yerlere konulan ışıkların, burada olmamasının gerekçesini anlamakta güçlük çekiyoruz. Trafik mi az? Bütçe mi yok? Bilmek isteriz. Sebze Hal’inin yanındaki Özel okuldan gelen araçların büyük bir bölüm bu yolu kullanıyor. Lâpseki yolundan gelenlerin de çoğunluğu, Karacaörene sapıp, yine buradan geçiyor. Müthiş bir trafik var. Allah korusun. Yarın üzüleceğimiz şeyler yaşanırsa, telafisi imkânsız olacak. Demedi demeyin.

ZAM MI GELDİ NE?

Duyduğumuza göre, Doğal Gaz ile Elektriğe zam gelmiş. Hem de ne zam. Yahu zaten millet, doğalgaz ve Elektrik ücretlerinin yüksekliğinden gına gelmiş. Memur ve emeklilere yapılan üç on paralık zam, daha yolun yarısı olmadan uçtu gitti. Bunlar temel ihtiyaçlar. Her keseye uygun olması gerekmez mi? Yılbaşında, enflasyona göre, bu kesime zam yapılacak. Enflasyon artışına göre. Bize göre hayat yüzde elli daha da pahalı olmuş. Ancak, her ne hikmet ise, Aralık ayı geldiğinde, her zaman olduğu gibi, enflasyon denilen canavar, yerin dibine giriyor. Sebep? Üç kuruş fazla zam yapılmasın diye. Enflasyon oranını, alakasız şeylerle belirlemeyiniz. Halkın kullandığı temel maddeler ile çarşı pazarı temel alınız.

AZICIK UCUNDAN

Gülmeyelim mi? Zam gelmiş diye, ağlayalım mı? Ağlasak ne faydası var? Bari gülelim. Hadi öyleyse. Kadın ve erkekler arasında, kelimelerin farklı anlamlarını anlatalım. Zımbırtı;

Kadın: Arabanın içinde bulunan her hangi bir parça. Erkek: Sutyenlerin arkasındaki kopça. Savunmasız kalma; Kadın: Birinin diğerine içinden geldiği gibi davranıp açık olması. Erkek: Rakip takıma karşı ceza sahasında 1’e 3 yakalanma. Uzaktan kumanda; Kadın: TV’yi bir banttan diğerine aktaran alet.

Erkek: Her 5 dakikada tam 375 kanal değiştirmeye devam eden aygıt.

Sorumluluk, Kadın: Bir aile kurabilmenin ilk şartı.

Erkek: Sevgilisinin yanı sıra eşini asla ihmal etmeme durumu.

İletişim; Kadın: Karşısındakiyle diyalog kurabilme özelliği.

Erkek: Bir yere giderken buzdolabı kapağına yapıştırılan not.

Eğlence; Kadın: Sinema, tiyatro, bale, opera. Erkek: Rakı sofrasında konuşulan her şey.Sağlıcakla kalınız.

 


Bu haber 3 defa görüntülendi