“Onlar bizim kahramanlarımız”

3 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İtfaiyecilik Haftası sebebiyle bir mesaj yayınladı. Gökhan, mesajında, itfaiye erleri için “. Onlar, kimi zaman araçlarımızın kaputlarında, kimi zaman apartman çatılarında, kimi zaman ağaç tepelerinde, kimi zamansa orman yangınlarından zarar görmemek için umutla ama çaresizce yardım bekleyen canlıların ve can dostlarımızın da kahramanlarıdır aslında” ifadelerini kullandı.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İtfaiyecilik Haftası sebebiyle bir mesaj yayınladı. Gökhan, mesajında şöyle dedi: “Hayatın içinde maddi ve manevi sorumluluğu çok büyük olan görevlerden biri kuşkusuz ki itfaiyeciliktir. Muhtelif yangın ve kazalarda can ve mal kaybını korumaya yönelik görev yapan itfaiyeciler, diğer yandan da kendi canlarını riske atmaktadır. İtfaiyecilerimiz insanın hayatını etkilediği kadar, doğadaki diğer canlıların da yaşama sebebi olabilmektedir. Onlar, kimi zaman araçlarımızın kaputlarında, kimi zaman apartman çatılarında, kimi zaman ağaç tepelerinde, kimi zamansa orman yangınlarından zarar görmemek için umutla ama çaresizce yardım bekleyen canlıların ve can dostlarımızın da kahramanlarıdır aslında.”

“KAZDAĞLARI’NDA TEK BİR AĞACIMIZ KESİLMESİN DİYE DİRENİYOR, MÜCADELE VERİYORDUK…”

“Yaşam ve doğanın muazzam dönüşümü, kendine yöneltilen sınırlı müdahale sonucunda bir kez daha gözler önüne serilir. Ormanlar yeşerir, hava temizlenir, ırmaklar parıldar. Zaman içinde emekle, özenle zenginleşen doğa bizler için bulunmaz bir nimet oluverir.  Ne yazık ki, tüm bunlara rağmen, minicik bir izmaritin bile bu zenginliği ortadan kaldırmak için yeterli bir güç olduğu da aşikâr. Bizler de çeşitli ihmaller neticesinde uzun zamandır Çanakkale’mizi yakan orman yangınlarına şahit olduk. İtfaiye ekiplerimiz her ne kadar üstün başarı da gösterseler, milyonlarca canlı acımasızca hayatından oldu. Halbuki biz senelerdir Kazdağları’nda tek bir ağacımız kesilmesin diye direniyor, mücadele veriyorduk…”

“KISACA SOSYAL HAYATIN VE DOĞANIN UYUM İÇİNDE SÜRMESİ İÇİN BU BİLİNCİ TOPLUMUN HER BİR FERDİNE KAZANDIRMAK ÇOK ÖNEMLİDİR”

“Kıymetli Hemşerilerim; Zorlu mesleklerini kahramanca icra eden itfaiye erlerine bizlerin de destek olması; başta izmarit gibi, ormanda piknik yapmak gibi, tarımsal faaliyetlerde kolayca yangına sebebiyet verebilecek durumlara karşı bilinçli olunması toplumsal ve vicdanı bir görev olmaktan öte canlı hayatı için zorunluluktur. Kısaca sosyal hayatın ve doğanın uyum içinde sürmesi için bu bilinci toplumun her bir ferdine kazandırmak çok önemlidir.”

“İTFAİYE HAFTASI KUTLU OLSUN”

“Tüm bu hislerimle, 300 yılı aşkın bir süredir var olan itfaiye teşkilatına teşekkürlerimi sunuyor; bugüne kadar emek vermiş olan, kaybettiğimiz tüm kahraman erleri rahmet ve minnetle anıyor, başta Çanakkale Belediyemizin itfaiye mensupları olmak üzere bu hayati sorumluluğu yüksek görevi üstlenen tüm itfaiyecilerimize görevlerinde başarı ve kolaylıklar diliyorum. İtfaiye Haftası kutlu olsun.”

Esra Çanlı


Bu haber 4 defa görüntülendi