Hastane otoparkı yoğunluğu kaldıramıyor

Yapıldığı günden bu yana aktif bir şekilde kullanılan Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi, son zamanlarda yoğun günler geçiriyor. ÇOMÜ Üniversite Hastanesi’nin pandemi hastanesi olmasından sonra iş yükü artan devlet hastanesinin otoparkı, ihtiyaca cevap veremiyor. Hastane parkı dolunca, araçlar ana caddede uzun park kuyrukları oluşturdular.

Yeni Çanakkale olarak adlandırılan alana yapılan Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi, açıldığı günden bu yana yoğun bir performansla çalışıyor. ÇOMÜ Üniversite Hastanesi’nin pandemi hastanesi olmasından sonra iş yükü artan devlet hastanesinde, son zamanlarda yoğunluklar gözleniyor. Hastanenin mevcut otopark kapasitesi, hastaneye personelinin ve hastaların araçları toplandığında, ihtiyaca karşılık veremez oldu.

Hastanenin acil kapısı ve ana kapısının çevresinde bulunan araç park alanları tamamen dolarken, gün boyu hastane çevresinde, araç sahipleri köşe kapmaca oynar hale geldiler. En ufak boşluk için 2 araç birbirleriyle kıyasıya yarışırken, araç parkları ana caddeye yapılmaya başlandı.

Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi önünde kalan cadde artık otoparka dönüştü.

Tunahan Ünsal