Hastane önünde olacak iş mi?

Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nin hemen önünde kalan caddenin kenarı bir anlamda çöplüğe döndü. Maskeler başta olmak üzere, çok sayıda atığın fırlatıldığı alan çöplüğü andırırken, özellikle pandemi koşullarda bölge pes artık dedirtti. Duyarsızlıkla mücadele etmekten vatandaşa gına geldi.

Mart ayından itibaren koronavirüs belası ile cebelleşen yurdum insanı, hastanelere giderken, iki defa düşünmeye başladı. Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde önlemler alınarak yürütülen faaliyetlerde, hastane personeli ve vatandaşlar en ufak riski dahi göz önünde bulundurarak hareket ediyorlar. Hastane içerisinde önlemler alınırken, hastane dışında bambaşka bir manzara görülüyor.

Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nin karşısında bulunan caddenin kaldırım kenarları çöplüğe döndü. Her gün yüzlerce kişinin tedavi olmak için gittikleri hastanenin yanı başı, duyarsız insanlarca kötüye kullanılmaya devam ediyor. Kullanılan, tıbbi atık olan maskeler, kirli peçeteler, atıklar fırlatılmak suretiyle boş araziyi doldurdu. Kaldırım kenarı pes artık dedirtirken, rüzgarla bu atık maskelerinde sağa sola uçuştukları gözlendi. Görüntü tam anlamıyla rezillik diyen vatandaşlar, duyarsızlıkla mücadele etmekten yorulduk dediler.

Tunahan Ünsal