Gemilerde maske denetimi

Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı yunus polisleri ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı denetim ekipleri, geçtiğimiz gün gemilerde maske denetimi gerçekleştirdi. GESTAŞ tarafından yapılan açıklamada, “Seyahati esnasında gerek kapalı, gerekse açık alanlarda maske takmayanlar ya da maskesini olması gerektiği gibi takmayanlar maske kullanım zorunluluğu konusunda uyarıldı” denildi.

GESTAŞ’ın haberine göre; Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı yunus polisleri ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı denetim ekipleri, geçtiğimiz gün gemilerde maske denetimi gerçekleştirdi. Konuyla ilgili GESTAŞ tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bilindiği üzere ülkemizde koronavirüsle mücadele kapsamında birtakım sıkı önlemler yeniden uygulanmaya başlanırken bunlardan biri de meskenler dışında tüm alanlarda maske takma zorunluluğudur.”

“BİR SONRAKİ DENETİMLERDE MASKESİNİ TAKMAYANLARA CEZAİ İŞLEM UYGULANMAYA BAŞLANACAKTIR”

“Gemilerimizde de tüm alanlarda maske takma zorunluluğu bulunmaktadır ve bu doğrultuda gemi ve iskelelerimizde zaman zaman denetimler gerçekleştirilecektir. Bu denetimlerden biri dün Çanakkale-Eceabat ve Çanakkale-Kilitbahir hatlarımızda hizmet veren gemilerimizde yapıldı.”

“Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Yunus polisleri ve Çanakkale Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı denetim ekipleri, gemilerimizde seyahat esnasında maske denetimi gerçekleştirdi. Seyahati esnasında gerek kapalı, gerekse açık alanlarda maske takmayanlar ya da maskesini olması gerektiği gibi takmayanlar maske kullanım zorunluluğu konusunda uyarıldı.”

“Denetim ekiplerinin, maskelerimizi mutlaka takmamız gerektiği ve maskelerimizi ağız ve burnumuzu tam kapatacak şekilde takmamız gerektiğiyle ilgili uyarılarda bulunduğu denetimler, önümüzdeki günlerde daha sık bir şekilde tekrarlanacaktır. Bir sonraki denetimlerde maskesini takmayanlara cezai işlem uygulanmaya başlanacaktır.”

Haber Merkezi