“Tedbirsizliğin bedelini üyelerimiz ödüyor”

Çarşıdaki ÇTSO üyelerinin ve perakende ticaret yapan üyeleri temsilen, açıklamalarda bulunan ÇTSO Yönetim Kurulu Üyesi Ersin Kahraman, “Tedbirsizliklerin bedelini üyelerimiz ödüyor” ifadelerinde bulundu.

ÇTSO Yönetim Kurulu Üyesi Ersin Kahraman, tedbirlere uyulmadığı zaman sıkıntıların yaşandığını belirterek açıklamalarda bulundu.

Kahraman yapmış olduğu açıklamada, “İnsan sağlığı tabi ki herşeyden önemlidir. YÖK tavsiyesi ile alınan karara saygı duyuyoruz. Tedbirlere uyulmaması sonucu vakaların artması bu kararın alınmasını gerektirdi. Ancak, salgının ilk safhasında uğradığı ekonomik kayıplarını telafi etmek için ümitle yeniden işini canlandırmaya çalışan esnafımız ne yazık ki şu an önünü göremiyor. Geçici olarak baktıkları süreç, alınan bu karar ile şu anda kalıcı ve kaldıramayacakları bir yük haline geldi. Çanakkale yaklaşık 50 bin üniversite öğrencisini barındıran bir şehir. Bu potansiyeli görerek yatırımını yapan, ticaretinin büyük kısmını öğrenciler ile sağlayan öğrenci yurtları, apartlar, lokanta, kafe, market, kırtasiye, giyim vb sektörlerinde faaliyet gösteren üyelerimiz İlimiz ekonomisine de ciddi ivme sağlayan büyük bir kitleyi oluşturmaktadırlar.

Bu süreç; pek çok iş arayanın kafasındaki “ kamuya kapak atayım, çalışmasam da maaşım yatar” mantığını destekleyen bir süreç olmamalıdır.

Devletimizin bu taleplere duyarsız kalmayacağına ve bu mağduriyeti giderici gerekli müdahaleleri yapacağına inanıyoruz” dedi.

Haber Merkezi