Geniş kapsamlı uyuşturucu operasyonu yapıldı

Çanakkale Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü gerçekleştirdiği operasyonlarla çok sayıda kişiyi ve uyuşturucu maddeyi saf dışı bıraktı.

Çanakkale Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü gerçekleştirdiği operasyonlarla çok sayıda kişiyi ve uyuşturucu maddeyi saf dışı bıraktı. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yürütülen İl Merkezi ve ilçelerde uyuşturucu madde satışı yapan ve kullanan şahıslara yönelik operasyonlarda kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde kabul etmek bulundurmak suçundan bir şüpheli hakkında işlem yapıldı. Şüpheli şahıs işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Ayrıca başka bir şüpheli hakkında da İzin belgesi almadan ya da izin belgesi almasına rağmen bilerek belgesinde belirtilen alandan fazla yerde veya izin belgesinde kayıtlı yerden başka yerde kenevir ekimi suçundan işlem yapıldı. Şüpheli şahıs işlemleri akabinde serbest bırakıldı.

Öte yandan uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti suçundan 2 farklı olayda 6 şüpheli hakkında işlem yapıldı. İşlemleri tamamlanan 6 kişi adli makamlara sevk edildi.

Yapılan yakalamalar neticesinde şüphelilerden 1 kg 452 gr Sentetik Cannabinoid (Bonzai), 1,48 gr. Metamfetamin, 218 adet Sentetik Ecza (Xanax, Lyrica), 72,95 gr Skunk ve 10 Kök Kenevir Bitkisi ile 1 Adet Hassas terazi, 2 adet tabanca ve 1 adet tüfek ele geçirildi. Malzemelere Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce el kondu.

Haber Merkezi