Gümüşçay’a ilk doğalgaz verildi

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın duyurusunu yaptığı “doğalgaz”, dün Biga’nın Gümüşçay beldesine verilmeye başlandı. Doğalgaz vanasını çevirerek gazı açan Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, “Bugün Gümüşçay için tarihi bir gün” ifadelerini kullandı.

Biga’nın Gümüşçay beldesine ilk doğalgaz geçtiğimiz gün verildi. Gaz açma etkinliğine Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, AKSA Doğalgaz yetkilileri, Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar, belediye personelleri ve halk katıldı.

Başkan Adnan Pastırmacı, doğalgaz vanasını çevirerek ilk gazı verdi ve ilk ocağı yaktı. Yakılan ilk ocakta çaylar demlenerek vatandaşa “hayırlı olsun” denildi. Ardındansa AKSA yetkilileri tarafından Doğalgaz Açma Sözleşmesi imzalanarak ev sahibine teslim edildi.

“ÇALIŞAN KAZANACAK, GÜMÜŞÇAY KAZANACAK”

Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, konuyla ilgili yaptığı konuşmada “Kısıtlı imkanlarımızla yıllarca çok uğraşarak ve büyük mücadele vererek doğalgazı beldemize getirmeyi başardık ve dağıtımı yapılarak, bugün ilk ocağı ateşledik. Doğalgazın gelmesinde büyük emekleri olan, Grup Başkan Vekilimiz sayın Bülent Turan’ a, sayın vekilimiz Jülide İskenderoğlu’na ve sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sonsuz teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

Başkan Pastırmacı, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Gümüşçay’ımıza Müjdeler Olsun… Bugün; Gümüşçay İçin Tarihi bir gün… Bugün; Gümüşçay İçin Evlerin ve Arsaların Değerlerinin 2-3 e Katladığı Bir gün… Bugün; Artık Göç Veren Değil Göç Alan Bir Gümüşçay İçin Çok Önemli bir gün… Bugün; halkımızın rahat ve kolay bir kış geçireceği bir dönemin başladığı bir gün… Bugün Gümüşçay’a doğalgaz gelmez diyenlerinde ev ve arsalarının 2-3 e Katladığı bir gün… Bugün hayırlısı ile gümüşçay’da ilk evimize doğalgazı verdik.”

Esra Çanlı