Çocuk-Der basınla bir araya geldi

Çocukder-Geleceğin Çocukları adıyla kurulan dernek, dün sabah Kordon Çorba’da düzenlenen kahvaltı etkinliği ile basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Çocukder-Geleceğin Çocukları adıyla kurulan dernek, dün sabah Kordon Çorba’da düzenlenen kahvaltı etkinliği ile basın mensuplarıyla bir araya geldi. Kahvaltının ardından basına açıklamalarda bulunan dernek üyeleri, amaçlarının çocuklara güvenli, çağdaş bir gelecek sağlamak olduğunu ifade etti.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada ise şöyle dendi: “İlimizde bine yakın dernek, STK var. Bunların içinde tek çocuklara yönelik özgün faaliyeti amaçlayan kuruluş Çocukder- Geleceğin Çocukları derneği oldu.”

“Kısa amacı eğitimin en yoğun etkileşim gösterdiği 6 yaştan başlayarak 16 yaşa kadar olan çocukların eğitimine her yönü ile katkı vermek, onları geleceğe aydın, düşünen, üreten yaratan kuşaklar olarak yetişmelerine katkı vermek.”

“Temel ilkemiz: Geleceğin güvencesi olan yeni yetişen kuşaklar ve ülkenin geleceği çocuklarımızı amaçsız, bilimden ve güvenden uzak eğitim şartları ile hurafelerin etkisinden karanlıktan kurtarıp onlar akıl bilim güven ile sorgulayan üreten yaratan nesiller olmasına katkı vermektir. Çocukların kendilerini keşfetmesine odaklandık. Her biri özgün olan geleceğimiz çocukların hayatına dokunacağız. Eğitimi, sevgiyi, ulus bilincini oyunla birleştireceğiz.”

Esra Çanlı