Üniversite Hastanesi’nde taşlar yerine oturdu

Pandemi Hastanesi olarak hizmet vermeye başlayan ÇOMÜ Üniversite Hastanesi’nde, bir yoğun bakım hemşiresinin, yemekhanede çektiği fotoğraf gündem olmuş ve konuşulmaya başlanmıştı. “Tuzlu, kurtlu yemek yiyoruz” paylaşımı tepki görmüş ve konuyu gazetemizde dile getirmiştik. Konuyla ilgili Üniversite Hastanesi yönetiminden ve yemek firmasından bilgi edindik. Hastane yönetimi tarafından yapılan bilgilendirmede, gerekli hassasiyetin gösterileceği belirtildi.

Koronavirüs salgını sürecinde, pandemi hastanesi olarak faaliyet gösteren ÇOMÜ Üniversite Hastanesi’nde Begüm Kaplıca ismindeki bir yoğun bakım hemşiresi, geçtiğimiz gün sosyal medyada sitemde bulundu.

“Tuzlu, kurtlu yemek yiyoruz”

Edinilen bilgiye göre, başka bir personelin tabağında görülen sorun, Begüm Kaplıca hesabından paylaşıldı ve “Bir covid yoğun bakım hemşiresi olarak soruyorum daha ne kadar dayanabiliriz sayın Bakanım? Çanakkale 18 Mart Araştırma Hastanesi’nde çalışıyorum. Yönetime defalarca bildirilmesine, yemekhaneye tutanak tutulmasına rağmen tuzlu, kurtlu yemek yiyoruz” ifadeleri kullanıldı.

“Sorun incelenecek, hassasiyet gösterilecek”

Konuyla ilgili, ÇOMÜ Üniversite Hastanesi yönetiminden yapılan bilgilendirmede, sorunun incelendiği, tutanak tutulacağı ve gerekli hassasiyetin gösterileceği ifade edildi.

Paylaşımı yapan, konuyu dile getiren ve sitemde bulunan, yoğun bakım hemşiresi Begüm Kaplıca hakkında ise paylaşımdan ötürü herhangi bir soruşturmanın açılma durumunun söz konusu olmadığı belirtildi.

“Yemeklerimiz düzenli kontrol edilmektedir”

Yemek firmasından konuyla ilgili gazetemize yapılan bilgilendirmede, “Hastanede yemek memnuniyeti yüksektir. Firmamızın yemeği beğenilmektedir. Pandemi koşullarında gerekli ilaçlama işlemleri yapılmaktadır. Yemeklerimiz düzenli olarak kontrol edilmektedir” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal