Bakan Akar, Çanakkale Şehitler Abidesi’ni selamladı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Hava Kuvvetleri’nin yeni uçuş eğitim yılını Çanakkale Şehitler Abidesi’ni selamlayarak açtı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Hava Kuvvetleri’nin yeni uçuş eğitim yılını Çanakkale Şehitler Abidesi’ni selamlayarak açtı. Bakan Akar’ın, Ege’nin kuzeyine gerçekleştirdiği dörtlü kol uçuşuna Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz’ün de eşlik etti.

Bakan Akar’ın, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile birlikte 2020-2021 eğitim uçuş yılının açılışı için gerçekleştirdiği özel uçuş, 1. Ana Jet Üs Komutanlığından başladı. Bakan Akar, uçuş için “Her zaman her yerde” parolasıyla görev yapan 113. Filo Komutanlığına geldi. “Ceylan” olarak bilinen Filo Komutanlığının personeli tarafından karşılanan Akar, daha sonra uçuş brifingi aldı. Diğer pilotlarla katıldığı uçuş brifinginin ardından beraberinde Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Küçükakyüz ve Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ile teçhizat odasına giden Bakan Akar, uçuş teçhizatlarını kuşanarak uçak başına gitti. Buradaki son kontrollerin ardından, F-16’nın kokpitine geçti. Kontroller sonrasında Bakan Akar, Orgeneraller Küçükakyüz ve Gülan, F-16 savaş uçağı ile Ege Denizi’nin kuzeyinde dörtlü kol uçuşuna liderlik etti.

Çanakkale’deki Şehitler Abidesi’nin üzerinden geçen Bakan Akar ve komutanlar, abideyi selamladı. Burada, “Ceylan 30” çağrı kodu ile koldaki diğer personele hitap eden Bakan Akar, “Başta burada yatanlar olmak üzere tüm şehitlerimize layık olmaya çalışacağız, mücadelemize Çanakkale ruhu ile devam edeceğiz” dedi. Ayrıca, başarılı bir uçuş eğitim yılı geçirilmesi temennisinde bulundu.

Haber merkezi