“Çanakkale Barosu Türkiye’de Örnek”

Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, yeni adli yılla ilgili açıklamalarda bulundu. Üzen, “Bülent Şarlan’ın başkanlığındaki Baromuz, sadece meslektaşlarının sorunlarıyla ilgilenen bir meslek kuruluşu değil, yanı sıra düzenlediği yüzlerce etkinlikle, kadınlarımızdan çocuklarımıza, çevreden uyuşturucuya somut çalışmalarıyla Türkiye’de öncü ve örnek bir konumdadır” ifadelerini kullandı.

Çanakkale Ticaret Borsası’nın haberine göre Çanakkale Ticaret Borası Başkanı Kaya Üzen, yeni adli yılla ilgili açıklamalarda bulundu. Üzen, açıklamalarında şöyle dedi: “Yargının hızlı, güvenilir ve tarafsız olması ile yatırım ve ekonomik büyüme, dolayısıyla istihdam ve kalkınma doğru orantılıdır. Yeni adli yılda, iş alemi olarak beklentimiz, yargıya olan güvenin artırması, sav, savunma ve yargı eşitliğine katkı sunması, özetle adaletli bir yıl olmasıdır.”

“Bu anlamda yargının değerli mensupları olan özverili ve cefakar hakimlerimize, değerli cumhuriyet savcılarımıza, adli hizmetlerin yürütülmesini sağlayan her biri birbirinden kıymetli yargı çalışanlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Uzun yıllardır faaliyetlerini sürdürdüğü yerden modern binasına kavuşan Çanakkale Adliyesinde, vatandaşlarımız daha sağlıklı, modern bir yapıda adalet arayışlarını sürdürmeye başlamıştır. Böylesine bir yapının şehrimize kazandırılmasına katkı sunan Sayın Bülent Turan’a ve emeği geçen herkese birkez daha şükranlarımızı sunarız. Çanakkale Barosu ve baronun değerli avukatlarına da ayrıca şükranlarımızı sunarız. Av. Bülent Şarlan’ın başkanlığındaki Baromuz, sadece meslektaşlarının sorunlarıyla ilgilenen bir meslek kuruluşu değil, yanısıra düzenlediği yüzlerce etkinlikle, kadınlarımızdan çocuklarımıza, çevreden uyuşturucuya somut çalışmalarıyla Türkiye’de öncü ve örnek bir konumdadır. Çanakkale Barosu’yla ve avukatlarıyla gurur duyarken, ülkemiz baroları içindeki öncü yeri ve hukuka katkıları nedeniyle teşekkürlerimizi sunarız. Bu vesileyle yeni adli yılın ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını dileriz.”