“Pazarın dört bir tarafını kapattılar”

Cuma pazarının girişlerinde koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılan kontroller nedeniyle kuyruk oluştu.  Yetkililer tarafında 15 dakikada bir yapılan anonslarda vatandaşın hızlı bir şekilde alış-veriş yapmaları, maskelerini düzgün takmaları ve kalabalık oluşturmamaları istendi. Sebze tezgâhtarlığı yapan Mehmet Güven ise “Pazarın dört bir tarafını kapattılar, vatandaş kapıda kuyruk oluyor, eziyet çekiyor” ifadelerinde bulundu.  

Pazar girişinde yapılan tedbirler hakkında “İnsanlar pandemiden dolayı pazar kalabalığına girmekten kaçınıyor. Yetmezmiş gibi pazarın dört bir tarafını kapattılar, vatandaş kapıda kuyruk oluyor, eziyet çekiyor. Yapılması gereken şey bu değil, insanlar pazara rahatça girebilseler alacaklarını alıp çabucak çıksalar zaten böyle olmayacak” açıklamalarında bulunan sebze tezgâhtarı Mehmet Güven sebze fiyatları hakkında konuştu:

“Sebze fiyatları fevkalade uygun. Etiketlere baktığımız zaman pek çok şey 2-2 buçuk lira. Hiç kimseden fiyatların pahalılığı ile ilgili bir şikâyet almıyoruz. Tezgâhlarda her çeşit mal mevcut durumda. Meyve fiyatları da standart olarak satılıyor. Şeftali biraz pahalı, o da ihracatın yüksek olmasından kaynaklanıyor.”

Cuma pazarında, domates 2 TL, patlıcan 4 TL, barbunya 8 TL, patates 3 TL, taze fasulye 7 TL, barbunya 10 TL, bamya 20 TL, kırmızı biber 5 TL, acı sivri biber 8 TL, dolmalık biber 6 TL, maydanoz 2 TL, dereotu 1.5 TL, hindibağ 2.5 TL’den satışa sunuldu.

Ayrıca pazarın en pahalısı olan Kastamonu Taş Köprü sarımsağı kilosu 60 TL’den tezgâha koyuldu.

Esra Çanlı