“Artık canlarımız yanmasın”

Ezine Belediyesi tarafından kurulan, bölgedeki kurtarma faaliyetlerinde görev alacak Dalgıç Balık Adamlar Arama Kurtarma ekibi çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Ezine bu sene içerisinde, çok sayıda boğulma olayı yaşadı ve hanelere ateş düşmüştü. Önce çaya düşen araba ve boğulan gençlerin acısı Ezine’den tüm Çanakkale’yi etkiledi. Sonrasında ise denizde boğulma olayları… Ezine gençlerini kaybetmenin acısını yaşarken, Ezine Belediyesi tarafından harekete geçildi. Belediyenin itfaiye amirliği bünyesinde kurulan, dalgıç balık adamlar ekibi çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyorlar.

Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, “Artık canlarımız yanmasın. Hemşerilerimizin ocaklarına ateş düşmesin. Çanakkale ilimizin ve bölgemizin coğrafi konumu sebebiyle (deniz, baraj, gölet, çay) gibi alanlarda yaşanabilecek boğulma vakalarına ayrıca doğal afet durumlarında arama kurtarma faaliyetlerini yürütmek üzere Ezine belediyemiz itfaiye amirliğimiz bünyesinde kurduğumuz dalgıç balık adamlar arama kurtarma ekibimiz eğitimlerine devam ediyor” paylaşımında bulundu.

Tunahan Ünsal