“Bu zaferle bir toplum küllerinden doğdu”

Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıl dönümünde bir kutlama mesajı yayınladı. Uygun, “Bu zafer, bir toplumun küllerinden doğmasını sağlamakla kalmamış, esaret altındaki birçok ulusa da örnek olmuştur” dedi.
Bayramiç Belediyesi’nin haberine göre; Başkanı Mert Uygun, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Türk milletinin kazandığı zaferle esaret altındaki birçok ulusa da örnek olduğunu ifade eden Başkan Uygun, şöyle konuştu:

“30 Ağustos 1922; İstiklal mücadelemizin zafere dönüşmesidir. Bitmiş, yorgun bir ülkenin, umudunu yitirmeyen Türk evlatlarının inancıdır. Türk Halkının en büyük ülküsü, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında Dumlupınar’da canını feda etmeye hazır kahramanlarla birlikte amacına ulaştı. Milletimiz, eşine dünyanın hiçbir yerinde rastlanmayacak bir mücadelenin sonucunda hiçbir ülkenin esareti altında yaşamayacağını gösterdi. Bu zafer, bir toplumun küllerinden doğmasını sağlamakla kalmamış, esaret altındaki birçok ulusa da örnek olmuştur. Büyük Zafer’in 98. yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşadığımız bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşlarını, vatanın bütünlüğü ve milletimizin bağımsızlığı uğruna hayatlarını feda eden, kanlarıyla bu toprakları vatan yapan şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.”