AHAN DA, Bİ TİYATRO DAHA MI?

Türk Devleti,Karadeniz’de çok büyük bir, Doğal Gaz rezervi buldu.Üstelik yerli ve milli imkanlarla.Kendi Sondaj ve arama gemileriyle.Yıllardır yapıldığı üzere,hatta başka devletlerin yaptığı gibi,bu arama,özel şirketlere verilseydi,500 milyon dolar devletin kasasından çıkacaktı.Üstelik bulunan gazın ya da petrolün % 60 ını da şirket alacaktı.Bu sefer,Gemi bizim,Personel bizim kasadan çıkan 38 milyon dolar.500 nerede 38 nerede?.Bu sevindirici haber açıklanınca,Kronik muhalefet ne diyecek diye merak etmedik değil.Aslında,yapılan her iyi işe,Türk Devletinin yararına olan her şeye karşı çıktıkları için,buna da karşı çıkacaklardı.Nitekim,bizi mahcup etmediler.Hemen itirazlar başladı.Vay efendim,bunun vatandaşa bir faydası yokmuş.Hükümet 2023 e yatırım yapıyormuş.Yalanmış.Tiyatroymuş.Bunlar gerçekten uslanmaz.Hatta utanmaz.Allah aşkına bir defa da Türk Devletinden yana olun.Milli olun.Bulunan bu rezerv ki arkası gelecektir,çok büyük bir miktar.Hatta Türkiye’ yi zenginler ilgine sokacak kadar büyük. Emeği geçenleri yürekten kutluyoruz. Çok büyük bir iş başarılmıştır. Muhalefet, oy kaygısı ve Cumhur ittifakı düşmanlığından dolayı, bu büyük kazancı görmezden gelmektedir. Seçimleri kazanmak için, Doğal gaz, petrol bulmaya gerek yoktur. Millet kararını vermiştir. Türk Milletinden yana olmayanlar oy vermeyecektir.

PAŞA NE DİYOR?

Emekli Tümamiral Cihat Yaycı, bu konuda bakınız ne diyor Üstelik bu açıklamaları yaptığı anda, henüz müjdeli haber açıklanmamıştı.”Türkiye şanslı Üç tane Sondaj, üç tane sismik araştırma gemisi var. İstediği zaman, istediği yerde sismik araştırma yapabilir. Bundan 10 yıl önce, 7 yıl önce,6 yıl önce yoktu. Bu olmasaydı ki, hemen, hemen hiçbir devletin yok. Böyle sismik araştırma filosu yok. Şirketlerin var. Onlar da, çıkan Petrol veya gazın % 50-60 ını alıyor. Devletimiz, hepsini ben çıkartırım ve hepsini ben alırım diyor, Bu imkân mevcut. Bir sondaj deliği açmanın maliyeti ne kadar biliyor musunuz? Normalde, eğer kiralarsanız 500 milyon dolar. Siz kendi imkânlarınızla yaparsanız, 38 milyon dolar. Bu müthiş bir şey”. Aklı başında, işin ehli insanlar bu işin ne kadar müthiş bir şey olduğunu biliyor ve söylüyorlar. Erdoğan üç oy daha fazla alır kaygısı duyanları ise, bu müthiş buluşu görmezden geldikleri gibi de, karalamaya çalışıyorlar. Allah ıslah etsin.

Ağustos ayı Türk Milletinin zaferler ayıdır. Bu gün, Büyük Taarruzun yıldönümüdür. Bu vesile ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle anıyoruz. Yine bugün, Türk Tarihine, damga vurmuş zaferlerden birisi olan, Malazgirt Zaferinin yıl dönümüdür. Sultan Alparslan ve askerlerini de rahmetle anıyoruz. Mekânları cennet olsun. Şanlı zaferlerle dolu tarihimizi unutmayalım.”Tarihi çevir, nal sesi kısrak sesi bunlar. Delmiş Roma’nın kalbini Mızrak gibi Hunlar”.Sağlıcakla kalınız.