“İstişareyi geliştirme adına bir adım atılmış oldu”

İYİ Parti Kurucu Genel İdare Kurulu Üyesi Rıdvan Uz ve İYİ Parti il Başkanı Selahattin Yıldızlar, Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanlığı’na ziyarette bulundu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gelecek Partisi Yönetim ve Kurucular Kurulu Üyesi Yeşim Karadağ “İstişareyi geliştirme adına bir adım atılmış oldu” ifadelerinde bulundu.

Türkiye’de terör ile arasına mesafe koymuş tüm siyasi partilerin ülkenin geleceği adına istişarelerde bulunması, ortak zeminde buluşması gerektiğini söyleyen Yeşim Karadağ Karadağ, Rıdvan Uz ve Selahattin Yıldızlar’ın ziyareti ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Türkiye’deki Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin de getirmiş olduğu bir sıkıntı var: ya bendensin ya değilsin. Bu doğru bir şey değil. Bu ortak zemini de saygı sevgi çerçevesinde konuşarak fikir alış-verişleri ile oluşturabilirsiniz. Meral Akşener hanımefendinin biz Gelecek Partisi’nin kurucusu sayın Ahmet Davutoğlu’nu ziyaret etmesi, iyi dileklerde bulunması bu zeminin oluşturulmasında bir vesile oldu. Sayın Rıdvan Uz’da kurucular kurulunda yer alıyor. Kendisi İdare Kurulu üyesi ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı görevini üstlendiği için hem de Çanakkaleli olduğundan dolayı İyi Parti olarak bizleri ziyaret etti. Çanakkale özelinde de, yerelinde de siyasi partilerin istişare ederek iyi olan şeylerin ortaya konması için bir ön adım atmış oldu. Yani istişareyi geliştirme adına bir adım atılmış oldu.”

Misafirperverlikleri için teşekkür eden İYİ Parti Kurucu Genel İdare Kurulu Üyesi Uz yaptığı konuşmasında, “Türkiye’de adalet terazisinin şaşması, sayın Karadağ’ın dediği gibi; ya bendensin ya değilsin anlayışı ile gerçekleşti ve ülke nefes alamaz hala gelmiş durumda. Bu nedenle ülkenin önünü açmak adına, vatan ve millet sevgisi adına biz İYİ Parti ve Gelecek Partisi ile beraber ülke için yol yürüyeceğimize inanıyoruz. Seçim ne zaman olursa olsun ülke için birliktelik yaşayacağımıza kanaatimiz vardır. Bu inanç ve birliktelik ülkenin önünü açacaktır, ülkemiz güvenilir bir hale gelecektir. Başta Yeşim Karadağ hanımefendi olmak üzere sayın il başkanıma, gençlik kolları başkanlarıma ve sizlere tekrar hayırlı olsun dileklerimizi İYİ Parti ailesi olarak iletiyoruz. İl başkanımız, merkez ilçe başkanımız, teşkilat başkanımız, belediye meclisi üyelerimiz, gençlik kolları başkanımız yani tüm ekip ile geldik, teşekkür ediyoruz”  ifadelerine yer verdi.

Esra Çanlı