AYIP OLUYOR!

ABD Başkan adayı Bidon kafanın açıklamaları, geçen haftaya damga vurmuştu. Cumhur ittifakı, bu açıklamalara çok sert biçimde cevap verdi. Ne yazık ki, muhalefet kanadından, bir iki cılız sesten başka bir açıklama göremedik. İP her zaman olduğu gibi, üç maymunu oynadı. HDP lilerin kendileri hakkında söylediklerini yutup ses çıkarmamışlardı. Şimdi de ABD ye ses çıkarmadılar. Deyvitoğlunun devası ve Babacanın geleceği de, bu konuda tek laf etmediler. HDP yi saymıyoruz zaten. Erdoğan’ı yıkma sözü veren ve muhalefeti destekleyeceğini açıklayan Bidon kafa, onlar için, bulunmaz bir nimetti. Keza, ABD nin bu açıklamalarının, yadırganacak tarafı yok.12 Eylülde” bizim çocuklar başardı” diyen,15 Temmuzun plan ve projesinin hazırlayan,12 Mart ve 28 Şubatın mimarları olan bir ülkenin, böyle bir açıklama yapması, gayet normal. Bizim takıldığımız konu ise, Ana Muhalefet. Liderleri, ayaküstü ne dedi?”7 ay önce yapılan bir açıklamanın, şimdi gündeme getirtmesi manidar. Bu açıklama Hükümete yarayacaktır. Anında niye açıklanmadı”.Gerçekten, bu ana muhalefet liderine, kim akıl veriyorsa yanlış veriyor. Yahu, ister 7 ay, isterse 17 ay olsun ne fark eder ki? Böyle hadsiz bir açıklama yapılmış mı? Yapılmamış mı? Sizin diyeceğiniz şu olmalıydı,”Biz, kendi aramızda siyaseten çekişebiliriz. Hükümeti, iktidarı düşürmek için propaganda yapabiliriz. Amma ve lakin dışarıdan müdahaleyi asla ve kat’a kabul etmeyiz. Bunu hadsizlik olarak telakki ederiz. Bu mesele bizim iç meselemizdir. Okyanus ötesinden yön vermeye kalkanları şiddetle kınıyoruz”.Atalarımız ne güzel söylemiş.”Zarfa değil, mazrufa bakın”.Yani zarfın dışına bakmayın, İçindekine bakın. Adam Türk devletine hakaret etmiş mi? Etmiş. Daha neyin peşindesiniz yahu?

GÜLMECE

Kadının biri bir giyim mağazasına gelmiş. Alacağı elbiseleri üzerinde deneyerek beğendikleri ile kasaya yönelmiş. Tam ücretini ödemek üzereyken kasanın yanındaki papağan, kadına bakarak bağırmış:
– Fahişe. Bunun üzerine kadın, sinirlenerek mağazayı terk etmiş. Adam papağanı uyarmış. Birkaç gün sonra aynı kadın mağazaya tekrar gelmiş ve kasaya yöneldiğinde aynı küfüre maruz kalmış ve mağazayı terk etmiş. Bu duruma çok üzülen mağaza sahibi, papağanı Papağan Eğitim Merkezine göndermiş. Papağan orada İngilizce ve Fransızca, güzel sözler, iltifatlar üzerine eğitim alıp, geri dönmüş.
Aynı kadın bir süre sonra tekrar mağazaya gelmiş, alışverişini yapmış, kasada parasını ödemiş ve papağana bakmış; papağanda tık yok. Şaşıran kadın, adama sormuş: – Yahu hayırdır, bu papağana ne oldu? – Papağan Eğitim Merkezine gönderdik hanımefendi. Papağanımız orada İngilizce ve Fransızca öğrendi, çok güzel iltifatlar yapıyor. – Nasıl yani? – Eteğinizin sağ tarafını hafifçe aralarsanız; İngilizce, sol tarafını hafifçe aralarsanız; Fransızca iltifatlar yapıyor.
Adamın söylediklerine inanamayan kadın, papağanı denemek istemiş ve eteğinin sağ tarafını hafifçe kaldırmış. Papağan İngilizce konuşmuş: – Çok güzelsiniz hanımefendi!.. Bu iltifat kadının çok hoşuna gitmiş, eteğinin sol tarafını da hafifçe kaldırmış. Papağan bu sefer Fransızca konuşmuş: – Çok güzelsiniz hanımefendi!..
Duyduğu sözlerle mutlu olan kadın, mağaza sahibine sormuş: – İkisini birden aralasam, ne der acaba? Dayanamayan papağan, mağaza sahibine bağırmış: – Patron, ben sana demiştim bu kadın Fahişe diye!. Sağlıcakla kalınız.