OTO GÜNDEM

Sevgili gündemciler . Kafama  takılan bazı konulara cevap arıyorum bulamıyorum. Çanakkale de

Son günlerde olmaması gereken bir trafik yoğunluğu var . Arabalı vapur kuyrukları oluşuyor ve trafik felç oluyor. Kordon boyu çiftli vapur sırası yapılıyor kordon   ana arter olduğu için sıkışıklık üst yollara kayıyor. Cumartesi Pazar günleri genelde il dışından gelen gezginler nerden nereye kuyruğa gireceklerini şaşırmış bir vaziyette sokaklarda dolaşıp durdular. Sanki bayram gezmesinden dönüyorlardı. Bu kadar yoğunluk bu salgın günlerinde nasıl oluşuyor. İnsanlar sanki salgına inat yaparcasına çoluk çocuk gezmelerde. Çanakkale geçit şehri duran pek yok. Çöpünü bırakan devam ediyor. Polis, sıcak bir taraftan kalabalık bir taraftan dert anlatmaktan bıkmış usanmış . bakalım bu sıkışıklık ne zaman bitecek.

Diğer bir konu da İstanbul sözleşmesi ile ilgili. Kadın erkek hak hukuk çok benzemedi ama olsun . sözleşmeye göre kadına hiçbir şekilde sözlü veya cebri hiçbir halt edemeyecekler. Ben sözleşmeye katılıyorum destekliyorum. Ancak otomobil kullanan bir çok kadın sürücü hak hukuk adalet kavramına uygun hareket ile davranırlar ise bir çok manyak sürücünün hışmına uğramak gibi bir durumda kalabilirler. Bilindiği üzere” önce kadınlar ve çocuklar “ ilkesi kadın sürücülerin birinci derece trafik kuralı . Bu kural hiçbir şekilde değişmez değişemez. Bekleyecek göreceğiz. Sevgiyle kalın.

TEKNİK

ELEKTRİKLİ OTOMOBİL NE DURUMDA ?
 

Tesla CEO’su Elon Musk geçtiğimiz gün düzenlenen hissedarlar toplantısında bu konuyla ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Musk önümüzdeki dönemde 645 km (400 mil) menizili olan bir Tesla modelinin satışa sunulmasının çok uzakta olmadığını belirtti. Şu anda Tesla Model 3 tek bi şarjla 500 km gidebilirken, en uzun menzile sahip Model S 595 km‘ye kadar sürüş imkanı sağlıyor.

Ayrıca yaklaşmakta olan ikinci nesil Roadster‘ın ise yaklaşık 1.000 km‘lik bir menzile sahip olacağı ifade ediliyor. Musk’ın açıklamalarında, 645 km menzile sahip yeni bir modelin mi geleceği yoksa mevcut modellere bir güncelleme mi yapılacağı ise net değil. Tesla’nın yıllar önce aldığı uzun menzilli elektrikli otomobiller için batarya patentinin, Musk’ın bu açıklamalarıyla birlikte hayata geçmesi de, elektikli otomobil teknolojisi açısından olumlu bir gelişme.

EYYYYY KOVALAKUS

Kovalakus sana bu hafta da bir kıyak yaptım . Koronalı günlerde evden dışarıda olursan korunma amaçlı bir çadır değeri 379 dolar . Dikkat et dolar diyorum . Yoksa sendemi tl ile yaşıyorsun…

Carsule Pop-Up Cabin sadece bir uyuma alanı olmanın çok daha ötesinde, doğa koşullarında bir yaşam alanı sunmayı hedefliyor. Kübik şekilli bu çadır yaklaşık 2 metrelik bir yükseklik sunuyor. Böylece çadırınızın içindeyken iki büklüm dolaşmana gerek kalmıyor. Güçlü rüzgarlarda dahi rahatça kamp yapabilmen için sahip olduğu özel tasarımı ve halatlarının desteği ile zorluk çekmeyeceksin.

MİZAH

Al size uçtuğumuzun resmi . Biraz ileriden sola dönecen sonra yine sola dönecen .