Biçer, Vali Aktaş’a nezaket ziyaretinde bulundu

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş Çanakkale’de ikamet eden Türkiye Turist Rehberleri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi (ÇARO Kurucu Başkanı) Adem Biçer ve Dünya Mirası Reberleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Osman Topçu’yu makamında kabul etti.

Görüşmede Adem Biçer, Vali İlhami Aktaş’a Turist rehberliği mesleği ve Türkiye’deki meslek kuruluşları hakkında bilgi verirken,  özellikle Türkiye’deki 12.000 turist rehberlerinin Çanakkale özelindeki turizm projelerine duyduğu heyecan ve meslektaşlarının bölgeye verdiği öneme değindi.

Sohbetin devamında henüz kuruluş hazırlığında olan *Kuzey Ege Kültür Turizm ve Tanıtma Derneği’nin (KETUDER)* amaçları Vali beye iletilirken, bunun yanında Çanakkale’nin en büyük turizm kalkınma projesi olan Troas Kültür Rotaları, Çanakkale bölgesindeki -özellikle Gelibolu Tarihi Alanındaki- sahte rehber denetimleri, pandemi sürecinde turist rehberlerinin yaşadığı sıkıntılar ve çözüm yolları görüşüldü. Biçer, Vali Aktaş’a TUREB yayını olan kitap hediye ederek makama kabulü ve samimiyeti için teşekkür etti ve yeni görevinde başarı temennilerinde bulundu.