‘Sürdürülebilir’ ekonomi görüşüldü

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Ak Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Ak Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu turizmcilerle Tusan Hotel’de bir araya geldi. Görüşmede Çanakkale turizmi ile sürdürülebilir ekonominin sağlanması görüşüldü.

Çanakkale Valiliği’nin haberine göre; kenti marka şehir olarak dünya çapında tanıtmak, kültürel mirasın geliştirilmesi teması ve sürdürülebilir turizm amacıyla Çanakkale Turistik Otelciler Derneği (ÇATOD) ev sahipliğinde Tusan Hotel’de Vali Aktaş, Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu turizmcilerle toplantı gerçekleştirdi. Çanakkale’nin turizm potansiyeli, sahip olduğu tarihi, doğal ve turistik zenginliklerinin görüşüldüğü programda: Çanakkale turizminin sürdürülebilir tanıtımının gelişmesi için kurumsal bir yapının hayata geçirilmesi, Çanakkale gastronomisinin ön plana çıkarılması, Çanakkale turizmi ile sürdürülebilir ekonominin sağlanması, Çanakkale turizminin geliştirilmesi konusunda gerekli fizibilite çalışmalarının yapılması, bölgenin turizm alt yapı ve üst yapı çalışmalarının iyileştirilmesine yönelik yapılacak çalışmalar ile Çanakkale’nin ulusal ve uluslararası alanda tanıtım faaliyetleri değerlendirilerek yapılacak olan çalışmalar konuşuldu.

Yapılan görüşmelerin ardından turizmcilerin görüş ve önerileri dile getirildi. Vali Aktaş, Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu Çanakkale’nin ulusal ve uluslararası alanlarda tanıtılmasında emeği geçen turizmcilere teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.